کارتن‌خواب‌هایی که خیاط شده‌اند!

صبح امروز در حالی ۱۴ چرخ خیاطی یک کارگاه تولید پوشاک برای اولین بار به حرکت درآمد که ۱۴ معتاد کارتن‌خواب پس از بهبودی پشت میز خیاطی نشسته بودند.

کارتن‌خواب‌هایی که خیاط شده‌اند!

گیلان خبر : ایجاد اشتغال برای بهبود‌یافتگان مواد مخدر یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولان مبارزه با مواد مخدر به شمار می‌رود به طوری که بعد از روی کار آمدن رحمانی فضلی در سمت دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر این امر تبدیل به رویکرد اصلی ستاد مبارزه با مواد مخدر شد.

برای ایجاد اشتغال بهبود‌یافتگان ضمن اینکه دستگاه‌های دولتی اعم از بهزیستی، وزارت کار، وزارت کشور و ستاد مبارزه با مواد مخدر پای کار آمده‌اند از سازمان‌های مردم‌نهاد نیز در این ارتباط کمک گرفته شده است.

یکی از این سازمان‌های مردم‌نهاد موسسه طلوع بی‌نام‌ و نشان‌ها است که این روزها در راستای اشتغال‌سازی برای بهبودیافتگان بی‌خانمان قدم‌های محکمی برمی‌دارند.

صبح امروز یک تولیدی پوشاک در خیابان مفتح نبش کوچه نامدار با 14 چرخ خیاطی افتتاح شد که آنچنانکه مدیرعامل طلوع بی‌نام‌ و نشان‌ها می‌گوید برای این 14 چرخ که به نیت 14 معصوم برای شروع کار در نظر گرفته شده است 14 بهبود‌یافته‌ای که پیش از این به عنوان معتاد کارتن‌خواب شناخته می‌شدند آموزش داده شدند تا به تولید پوشاک و کسب روزی در این کارگاه بپردازند.

درآمد ماهانه 550 هزار تومان تا 850 هزار تومانی و در اختیار گذاشتن مکانی برای خواب به بهبود‌یافتگان از جمله امکاناتی است که مسئولان این کارگاه در اختیار کارتن‌خواب‌های سابق قرار داده‌اند تا مانعی شود در مقابل امکان بازگشت این افراد به چرخه اعتیاد.

این 14 چرخ خیاطی در حالی امروز به چرخش در آمد و به صورت زیگزاگ پارچه‌ها را به یکدیگر دوخت که طبق وعده مدیرعامل طلوع بی نام و نشان‌ها به این تعداد هرچند وقت یک بار 14 چرخ به نیت 14 معصوم افزوده خواهد شد.

 

کد مطلب: 1031

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر