پروفسور سمیعی: علاقه‌ای به کارهای اقتصادی و سیاسی ندارم

هیچ علاقه‌ای به کارهای اقتصادی و سیاسی ندارم و تاکنون به هیچ کار سیاسی و اقتصادی نیز دست نزده‌ام.

پروفسور سمیعی: علاقه‌ای به کارهای اقتصادی و سیاسی ندارم

گیلان خبر: پروفسور مجید سمیعی، جراح و متخصص بین‌المللی و بزرگ مغز و اعصاب گفت: هیچ علاقه‌ای به کارهای اقتصادی و سیاسی ندارم و تاکنون به هیچ کار سیاسی و اقتصادی نیز دست نزده‌ام.

روفسور مجید سمیعی، صبح امروز در جمع نخبگان و فرهیختگان علمی استان یزد ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع اندیشمندان و نخبگان و مردم یزد اظهار کرد: ای کاش همه جهانیان به یزد می‌آمدند و درس زندگی، همراهی، نوع‌دوستی و ... را از یزدی‌ها فرا می‌گرفتند.

فارس-این جراح و متخصص بزرگ مغز و اعصاب با بیان اینکه شهر یزد و مردمان یزد در محیطی رشد کرده‌اند که فرهنگ آن برای علم و دانش ارزش بسیاری قائل است.

وی با اشاره به اینکه باید مسیر یزد را به دنیا نشان دهیم، خاطرنشان کرد: ‌باید جهش بزرگی را برای علم و دانش در استان یزد به وجود بیاوریم.

پروفسور سمیعی تاکید کرد: احساس می‌کنم یزد آمادگی جهش بزرگ علمی را دارد زیرا یزدی‌ها بسیار علاقه‌مند به انجام کارهای بزرگ هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: ایران پایه علم و دانش را در جهان گذاشته است و علم حقیقی پزشکی از کشور ما از طریق ابوعلی سینا و سایر دانشمندان بزرگ ایرانی به سراسر دنیا رفته است.

پروفسور سمیعی تاکید کرد: خیران در گذشته کارهای بسیاری اعم از مدرسه‌سازی، بیمارستان‌سازی و مسجدسازی انجام داده‌اند اما با سفری که به یزد داشته‌ام، می‌خواهم یک تغییر کوچک در تصور خیر بودن در آینده ایجاد کنم.

وی با بیان اینکه اگر علم نباشد، به بیمار نمی‌توان در بیمارستان کمکی کرد، عنوان کرد: خیران باید در مسائل علمی و در راستای توسعه و گسترش علم نیز دست به اقدامات خیرخواهانه بزنند، کاری که نظیر آن در یزد بسیار اتفاق افتاده است.

این جراح و متخصص مغز و اعصاب بین‌المللی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: در بخش تحقیقات باید نگرش ویژه‌ای داشته باشیم به نحوی که دانشجویان باید بدانند که درس خواندن تنها برای آنها کافی نیست و از سال دوم دانشگاه باید موقعیتی برای آنها ایجاد شود تا آنها مسائل علمی را با تحقیقات فرا بگیرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی مسائل مطرح شده در حوزه سیاسی و اقتصادی در مورد خویش عنوان کرد: بنده نه تنها علاقه‌ای به کارهای اقتصادی ندارم بلکه هرگز به این قبیل کارها دست نزده‌ام و خواهش می‌کنم کسی تلاش نکند با من ارتباط اقتصادی برقرار کند.

پروفسور سمیعی همچنین عنوان کرد: در ضمن عده‌ای تلاش نکنند که من را به سیاست بچسبانند زیرا ضمن اینکه برای سیاستمداران احترام قائل هستم، از همین جا اعلام می‌کنم که هرگز در هیچ صحنه و جناح سیاسی حضور نداشته‌ام.

وی خواستار دفاع از مردم ایران از وی در مقابل برخی تهمت‌ها شد و افزود: من شفاف عمل می‌کنم و ضمن اینکه اعلام می‌کنم هیچ صفحه‌ای در فیس‌بوک ندارم، باز هم اعلام می‌کنم که هیچ وابستگی سیاسی یا مشارکت اقتصادی با هیچ فردی ندارم و کار من صرفا کار علمی است.

سمیعی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه باید انقلاب علمی در ملت مسلمین اتفاق بیفتد، عنوان کرد: نتایج این انقلاب را نیز باید به همه کشورهای دنیا نشان دهیم.

در این مراسم از پزشکان فرهیخته و پیشکسوتان یزدی و خیران سلامت تجلیل شد.

کد مطلب: 1066

ارسال نظر

انتخاب سردبیر