برنامه ویژه کتابخانه عمومی ویژه کودکان باران رشت در شب یلدا:

برگزاری آئین قصه خوانی مادربزرگها به مناسبت شب یلدا

معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان از اجرای برنامه«قصه‌های شب چله مادر بزرگ» به مناسبت شب یلدا در کتابخانه تخصصی کودکان باران، خبر داد.

برگزاری آئین قصه خوانی مادربزرگها به مناسبت شب یلدا

گیلان خبر: معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان از اجرای برنامه«قصه‌های شب چله مادر بزرگ» به مناسبت شب یلدا در کتابخانه تخصصی کودکان باران، خبر داد.

به گزارش گیلان خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، زهرا بدن‌آرا، معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان از اجرای برنامه«قصه‌های شب چله مادر بزرگ» به مناسبت شب یلدا خبر داد و اظهار کرد: این برنامه ساعت 16 فردا (29 آذر) در کتابخانه تخصصی کودکان باران، برگزار می‌شود.

بدن آرا با ابراز خرسندی از اینکه نخستین کتابخانه کودک گیلان به نام«کودکان باران» که همزمان با هفته کتاب در رشت افتتاح شده است با گذشت یک‌ماه از افتتاح آن با استقبال بسیار خوبی مواجه شد و تا کنون بیش از یکصد عضو گرفته است، گفت: در این کتابخانه برنامه‌های متعددی را برای کودکان در نظر گرفته‌ایم که برگزاری برنامه قصه‌گویی توسط مادر بزرگ‌ها در شب چله برای کودکان یکی از این برنامه‌ها است.

وی بیان کرد: هر کس که تمایل داشته باشد می‌تواند در این برنامه شرکت کند اما به دلیل استقبال خوب از این طرح، بهتر دیدیم که علاقه مندان برای کسب اطاعات بیشتر و حضور در این برنامه زودتر به کتابخانه کودکان باران مراجعه و یا با شماره 33833762 تماس حاصل کنند.

بدن آرا با بیان اینکه در این کتابخانه بیشتر با کودکان سرو کار داریم و ظرف تحمل آنها نیز پایین است باید شرایط را به گونه‌ای آماده کنیم که اجرای برنامه‌ها برایشان خسته کننده نباشد، افزود: در صدد هستیم که نمادهای شب چله را نیز با نماهای خاص در فضای برگزاری این برنامه نیز داشته باشیم تا شرکت کنندگان بهتر در فضای شب چله قرار بگیرند.

بدن آرا در ادامه با اشاره به اینکه این کتابخانه از ساعت۷:۳۰ صبح تا ۶:۳۰ عصر میزبان رده خردسال از یکسال تا مقطع پایان ابتدایی است، گفت: در این کتابخانه هر هفته، عصر یکشنبه‌ها برنامه خوانش متون کهن از جمله شاهنامه، کلیه و دمنه، سعدی و.. را انجام می‌دهیم.

وی اضافه کرد: همچنین هر هفته، عصر چهارشنبه‌ها نیز قصه‌خوانی برای کودکان را برگزار می‌کنیم.

بدن آرا خاطر نشان کرد: همکاران آموزش دیده ما می‌توانند در خواندن قصه، انتخاب کتاب و اجرای برنامه‌ها تا جایی که نیاز باشد، به کودکان کمک کنند.

کتابخانه عمومی ویژه کودکان باران در خیابان امین ضرب رشت، جنب اداره قند و شکر همه روزه پذیرای کودکان و مادران علاقمند به مطالعه و کتابخوانی است.

 

کد مطلب: 11980

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر