گسترش مصرف قلیان در بین دختران نوجوان

این نامه ی 4 هزار پزشک به رییس جمهور که در جهت پیشگیری از مصرف قلیان در جامعه می باشد را باید از آنان تقدیر و تشکرکرد.

گسترش مصرف قلیان در بین دختران نوجوان

گیلان خبر: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:به دلیل مضرات و آسیب هایی که برای روح و جسم جوانان مصرف قلیان دارد پزشکان سعی احساس مسئولیت کردند و در جهت حمایت و نظارت جدی تر بر سلامت جامعه و جوانان این عمل را انجام دادند.

نعمت الله منوچهری در خصوص نامه 4 هزار پزشک به رییس جمهور کشورمان درباره رشد فزاینده سرطان ریه بر اثر مصرف بی اندازه قلیان در اماکن عمومی و خصوصی اظهار داشت:این نامه ی 4 هزار پزشک به رییس جمهور که در جهت پیشگیری از مصرف قلیان در جامعه می باشد را باید از آنان تقدیر و تشکرکرد.

وی در ادامه افزود:به دلیل مضرات و آسیب هایی که برای روح و جسم جوانان مصرف قلیان دارد پزشکان سعی احساس مسئولیت کردند و در جهت حمایت و نظارت جدی تر بر سلامت جامعه و جوانان این عمل را انجام دادند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این که بیشتر افراد جامعه نسبت به مضرات مصرف قلیان در اماکن عمومی و خصوصی اطلاعات کافی ندارند خاطرنشان کرد: بر اساس ‏گزارش سازمان جهانی ‏بهداشت، سالانه پنج میلیون نفر به دلیل مصرف قلیان می ‌میرند و آخرین آمار منتشر شده از سوی وزارت بهداشت نیز ‏گویای آن است که ‏‏15 درصد جوانان 13 تا 15 سال در کشور مصرف ‏کننده قلیان هستند و سالانه در مجموع 35 هزار ‏تن تنباکو در کشور دود  می شود.البته این موضوع نیازمند فرهنگ سازی در جامعه توسط رسانه ملی را دارد.

منوچهری در ادامه افزود: وضعیت اسف بار استعمال قلیان در محافل خصوصی، قهوه خانه ها،رستوران ها معضلی است که رفع آن عزمی ملی و ‏حرکتی ‏جهادی را می طلبد و نیاز است تا دستگاه های ذیربط به خصوص وزارت بهداشت و درمان و همچنین کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی و وزارت کار برنامه ای جامعه درباب فرهنگ سازی و به دنبال آن کاهش مصرف قلبان و سیگار در جامعه شود.

وی درباره اقدامات کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در رابطه با پیشگیری از ترویج مصرف قلیان در جامعه نیز گفت:اعضای کمیسیون از مسئولین ذیربط مبارزه با مواد مخدر و مسئولین وزارت کشور دعوت کرده است تا در زمینه کاهش مصرف قلیان در جامعه برنامه های خود را ارائه کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه تصریح داشت:امیدواریم بحث استعمال قلیان و رواج آن بین دختران و پسران جوان در جامعه با فرهنگ سازی مناسب کاهش یابد.

کد مطلب: 1245

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر