اجرای طرح درمان اضطراری در مناطق محروم گیلان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از اجرای طرح درمان اضطراری در مناطق محروم این استان خبر داد.

اجرای طرح درمان اضطراری در مناطق محروم گیلان

 گیلان خبر : علیرضا خصوصی‌ثانی  با اشاره به برنامه‌های هلال ‌احمر گیلان اظهار کرد: در آغاز سال جاری طرح نوروزی یکی از برنامه‌های هلال احمر بود.

فعالیت 110 هزار عضو داوطلب هلال احمر گیلان

وی اجرای طرح فرشتگان رحمت توسط معاون جوانان هلال احمر را از جمله برنامه‌ها ذکر کرد و افزود: بالغ بر 110 هزار نفر اعضای داوطلب هلال احمر گیلان فعالیت دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: این اعضا در چهار گروه هدایت، حمایت، مشارکت و مهارت به صورت مستمر در مواقع وقوع حوادث با جمعیت هلال احمر همکاری دارند.

وی با اشاره به وجود 14 پایگاه داخلی هلال احمر گیلان تصریح کرد: این پایگاه‌ها در مساجد، اداره‌ها و کارخانه‌ها با همدلی به خانواده‌های کم‌بضاعت و... کمک می‌کردند.

جذب 2 میلیارد ریالی کمک‌های مردمی هلال احمر گیلان

خصوصی‌ثانی از جذب حدود 2 میلیارد ریال کمک‌های مردمی در سال جاری خبر داد و گفت: توانستیم با این مبلغ در خدمت نیازمندان باشیم.

وی اجرای طرح نیابت با مشارکت داوطلبان خیران را از دیگر اقدام‌های هلال احمر گیلان ذکر کرد و افزود: امسال شعار ما این بود که هیچ سالمندی تنها نیست، و در طرح نیابت سالمندان را شناسایی و ساماندهی کردیم.

 

وجود 102 هزار نفر عضو جوانان هلال احمر گیلان

 

این مسئول با بیان اینکه بالغ بر 102 هزار نفر عضو جوانان هلال احمر هستند، تصریح کرد: یک‌هزار و 16 کانون دانشجویی، جوانان و دانش‌آموزی در مکان‌های مختلف گیلان فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه در طرح نوروزی بیش از 388 هزار نفر به 90 ایستگاه سلامت مراجعه کردند، یادآور شد: خدماتی مانند فشار خون، قند خون و ... به مسافران و مهمانان نوروزی ارائه شد.

خصوصی‌ثانی درباره طرح ملی امداد و نجات گفت: در این طرح از 400 نفر نجات‌گر گیلان استفاده شد.

وی تفاوت بین امدادگر و نجات‌گر را تشریح کرد و یاد‌آور شد: نجات‌گران کمک‌های اولیه رهاسازی و عملیات‌های مختلف را انجام می‌دهند.

این مسئول اضافه کرد: در نوروز امسال با 24 پایگاه امدادی در 16 شهرستان به همراه 25 دستگاه آمبولانس و 11 مورد خودروهای ست نجات، 16 دستگاه موتورسیکلت امدادی، خودروهای کمک‌دار و یک فروند بالگرد و... در خدمت مسافران بودیم.

 

اجرای طرح درمان اضطراری در مناطق محروم گیلان

وی از افزایش ایمنی جاده‌ها و تجهیزات هلال احمر گیلان در سال جاری خبر داد و گفت: ارائه آموزش‌های لازم هلال احمر در جاده‌ها از جمله اقدام‌ها بود.

خصوصی‌ثانی میانگین زمان حضور امدادگران گیلان در صحنه عملیات را 5 دقیقه و 29 ثانیه عنوان کرد و افزود: این زمان نسبت به سال گذشته یک‌ دقیقه و 31 ثانیه تقلیل یافته است.

وی اجرای طرح درمان اضطراری در مناطق محروم را از برنامه‌های هلال احمر گیلان عنوان کرد و یادآور شد: با اجرای این طرح در خدمت محرومان قرار می‌گیریم.

 

کد مطلب: 137

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر