آخرین حرف و حدیث ها از اجلاس اشرافی شورای شهر رشت

خبرهای حاشیه ای و ریخت و پاش های فراوان صورت گرفته در اجلاس بی نتیجه روسای شوراهای اسلامی کلان شهرهای کشور در رشت، یکی از اخبار پر سر و صدای این روزهای گیلان است.

آخرین حرف و حدیث ها از اجلاس اشرافی شورای شهر رشت

گیلان خبر: خبرهای حاشیه ای و ریخت و پاش های فراوان صورت گرفته در اجلاس بی نتیجه روسای شوراهای اسلامی کلان شهرهای کشور در رشت، یکی از اخبار پر سر و صدای این روزهای گیلان است.

به گزارش گیلان خبر این موضوع برای اولین بار توسط حسین واثق کارگرنیا عضو شورای شهر رشت رسانه ای شد. وی همچنین در آخرین جلسه این شورا ضمن انتقاد جدی از رئیس شورای شهر رشت به ارائه آمارهای اعجاب آوری از برخی هزینه های صورت گرفته در این اجلاس پرداخت.

کارگرنیا در بخشی از صحبت هایش گفت: غیر از دو نیمروز نشست اعضای شوراها که برابر روال نشست‌های قبلی بوده، دیگر برنامه‌های تدوینی از سوی متصدیان صرفاً جنبه تفریحی و پر کردن اوقات فراغت مهمانان را داشت.برگزاری موسیقی محلی، ضیافت شام، بازدید از خانه‌های فرهنگ و میرزا کوچک، گالری عکس، سفر دریایی و شام در رستوران دریایی از مهم‌ترین برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این اجلاس بود.
 

این عضو شورای شهر رشت در ادامه افزود: در بخش هزینه‌های انجام شده هیچ‌گونه نظارتی صورت نگرفته است و حضور افراد غیر مسئول در این همایش تاحدی بود که صندلی خالی برای نشستن اعضای اصلی شورای اسلامی شهر رشت وجود نداشت.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه بیش از 110 میلیون تومان در این اجلاس از بیت‌المال هزینه شده است، تصریح کرد: در این اجلاس دو روزه 39 میلیون ریال هزینه غذا، میوه، شیرینی و اسکان 27 نفر از مهمانان و عوامل داخلی شده است.

وی ادامه داد: 28 میلیون ریال صرف هزینه‌های تزئینات و تشریفات از جمله خرید گل، نورافشانی دیوارشهر، طراحی و چاپ بنر شده است.

واثق‌کارگرنیا با ابراز تاسف از چنین هزینه‌های هنگفت شورای شهر  رشت، خاطرنشان کرد: 22 میلیون و 237 هزار ریال برای خرید «فرش قرمز» و مفروش کردن مسیر حرکت مهمانان از ورودی شهرداری رشت تا سالن جلسات بوده است.

وی افزود: 17 میلیون ریال به 39 نفر از پرسنل شورا و شهرداری به منظور تجلیل از تلاش‌هایشان در برگزاری این اجلاس به عنوان پاداش داده شد در حالی که شهرداری از پرداخت حقوق کارکنان خود عاجز است و برخی از آنها هنوز حقوق معوقه خود را از شهرداری دریافت نکرده‌اند.

به گفته عضو شورای اسلامی شهر رشت، دریافت فاکتور و هزینه چاپ اخبار مربوط به اجلاس از نشریات مختلف که فعلاً 135 میلیون ریال به غیر از هزینه پخش تلویزیونی دریافت شده است.

وی گفت: تحمیل چنین هزینه‌هایی به شهری که شهردار آن قادر به پرداخت به موقع حقوق  کارکنان و طلب‌های پیمانکاران پروژه‌های در دست اجرا نیست و با وجود چنین مشکلاتی خدمات حداقلی را به شهروندان خود ارائه می‌کند کار صحیحی نیست.

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت نیز در این زمینه گفت: بخشی از هزینه زیاد برگزاری اجلاس روسای اسلامی شوراهای مراکز استان های کشور می توانست صرف ارتقای کیفی حمل و نقل عمومی شود.

به گزارش گیلان خبر فاطمه شیرزاد با اشاره به هزینه 110 میلیون تومانی برگزاری اجلاس روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان های کشور در رشت گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی بهتر بود این اجلاس دو روزه با هزینه کمتر به صورت آبرومندانه برگزار می شد همان طور که برخی از مراکز استان ها به این مسئله توجه کردند.

شیرزاد با بیان اینکه هزینه اضافی که برای برگزاری این اجلاس صرف شده می توانست به حمل و نقل عمومی جانی دوباره ببخشد، ادامه داد: شهروندان از حمل و نقل عمومی بیمار رنج می برند و از کمبود تعداد اتوبوس ها و وضعیت نابسامان آنها گله مند هستند.

وی با تاکید بر اینکه کمبود منابع از مشکلات حمل و نقل عمومی رشت است، افزود: بخشی از هزینه زیاد برگزاری اجلاس روسای اسلامی شوراهای اسلامی مراکز استان های کشور می توانست صرف تعمیر تعدادی از اتوبوس های خراب موجود در پارکینگ شود تا کمکی هر چند اندک به ارتقای کیفی حمل و نقل عمومی کند.

هزینه های سرسام آور انجام شده در این اجلاس بی ثمر برای رشت در حالی صورت گرفت که شهرداری پرحاشیه این شهر همچنان سرگرم دست و پنجه نرم کردن با مشکلات فراوانی است.

مسائل و کمبودهای مالی این شهرداری که این روزها به شدت هویدا شده است، جای طرح یک سوال اساسی را باز می کند که به راستی دلیل این همه ریخت و پاش، آن هم برای یک نشست بی حاصل تفریحی چه بوده است؟

 

کد مطلب: 1704

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر