مدیرکل عتبات سازمان حج خبر داد

اتصالی سیم‌های برق علت آتش‌سوزی هتل زائران ایرانی در نجف اعلام شد

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت علت آتش‌سوزی هتل زائران ایرانی در نجف را اتصالی سیم‌های برق اعلام کرد.

اتصالی سیم‌های برق علت آتش‌سوزی هتل زائران ایرانی در نجف اعلام شد

گیلان خبر: محسن نظافتی درباره آتش‌سوزی شب گذشته در «هتل مضیف» واقع در میدان صاحب نجف که موجب مصدومیت تعدادی از زائران  ایرانی شده بود، گفت: این مصدومیت‌ها به دلیل سوختگی نبوده بلکه دلیل اصلی ‌آن خفگی ناشی از تجمیع دود بوده است، برای احتیاط بیشتر 4 نفر از مصدومان این حادثه شب گذشته به بیمارستان اعزام شده بودند البته در انتهای شب نیز مرخص شده و به کاروان‌های خود بازگشتند.

وی درباره دلیل اصلی آتش‌سوزی نیز اظهار داشت: دلیل اصلی این اتفاق اتصال سیم‌کشی برق متصل به کولر گازی موجود در «هتل مضیف» نجف بوده که البته به دلیل دود ناشی از این آتش‌سوزی 13 تن از زائران ایرانی دچار مصدومیت تنفسی شده بودند.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: به دلیل عدم اطلاع زائران از آتش موجود در اتاق تعداد مصدومان بالا بوده که این امر به دلیل حضور در حمام بوده است.

نظافتی خاطرنشان کرد: در حال حاضر زائران ایرانی همچنان در «هتل مضیف» حضور دارند.

وی درباره تذکر سازمان حج و زیارت ایران به وزارت گردشگری عراق و مسئولان این کشور مبنی بر رعایت مسائل حفاظتی گفت: دستورالعمل خاصی مبنی بر لزوم رعایت این موضوع به مسئولان عراقی ارائه شده است ولی به دلیل پیک مصرف برق و عدم نظم موجود در سیستم‌های برق‌رسانی این کشور حوادثی نظیر آتش‌سوزی شب گذشته در هتل‌های این کشور رخ می‌دهد.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: تشخیص مشکلات برقی هتل‌های عراقی بر عهده نهادهای شهری و آتش‌نشانی این کشور است ولی ما توصیه‌های لازم را به مسئولان عراقی اعلام و این موضوع را به آنها گوشزد کردیم.

نظافتی در پایان گفت: مسئولان هتل مضیف نجف اتاق آتش‌ گرفته را ترمیم و اتاق‌های دیگر این هتل را در اختیار زائران ایرانی قرار دادند.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 18201

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر