انتقاد رئیس موسسه رازی از واردات بی رویه واکسن و دامپینگ شرکتهای بین المللی

سرم سازی رازی در سال گذشته بیش از 130 میلیارد تومان درآمد کسب کرده است.

انتقاد رئیس موسسه رازی از واردات بی رویه واکسن و دامپینگ شرکتهای بین المللی

گیلان خبر: ، حمید کهرام رییس موسسه سرم سازی رازی در نشست خبری امروز خود ضمن اعلام این خبر گفت: درآمد این موسسه ملی در سال ۹۲ حدود ۶۵ میلیارد تومان بوده است که سال گذشته این مبلغ به حدود دو برابر رسیده است.

وی افزود: درآمد این موسسه در شرایطی محقق شده است که هیچ بودجه تملکی از دولت در سال ۹۴ دریافت نشده است.

رییس موسسه سرم سازی رازی ضمن انتقاد از روند واردات واکسن های دام و طیور در کشور گفت: در حال حاضر بیش از ۶۰ شرکت خارجی واکسن خود را به کشور ما صادر میکنند که این واردات واکسن از کشورهای پیشرفته مانند فرانسه تا کشورهای عقب افتاده در این حوزه مانند کرواسی انجام می شود.

کهرام با اشاره به کیفیت قابل توجه سرم های ساخت سرم سازی رازی، گفت: هم اکنون مصرف واکسن طیور در ایران به دلیل جوجه ریزی زیاد و تولید قابل توجه گوشت سفید به نوعی برند برای شرکت ها محسوب می شود که این شرکت ها با شیوه دامپینگ در حال ضربه زدن به تولید سرم در ایران هستند.

وی در مورد علت اینکه واردات در حوزه واکسن های طیور انجام می شود و در حوزه واکسن های انسانی این اتفاق نمی افتد، توضیح داد: واکسن های انسانی مانند سرخک، سرخجه، اوریون و کزازی که توان تولید آن را داریم، ارزش افزوده کمی نسبت به واکسن های طیور دارد ، به همین دلیل واردات در این حوزه اتفاق می افتد.

وی در بخش دیگری از صحبت ها به برنامه های به ثمر نشسته سرم سازی رازی اشاره کردو گفت:راه اندازی سیستم کنترل الکترونیک در ۵ بخش از این موسسه برای کنترل پروژه، تولید و تضمین کیفیت از جمله مهمترین اقدامات سرم سازی رازی است.

رییس موسسه سرم سازی رازی گفت: احداث ساختمان کلین روم موسسه در کردان کرج برای نگهداری اسب ها از دیگر افتتاح های سرم سازی رازی است.

کهرام در قسمت دیگری از صحبت ها به انعقاد قراردادی با شهرداری کرج به دلیل عبور کردن ادامه بلوار ماهان از زمین های سرم سازی رازی اشاره کرد و گفت: شهرداری کرج به موجب این قرارداد که در شورای اسلامی شهر کرج هم به تصویب رسیده، متعهد شده است که ۶ هزار متر مربع کلین روم و ۴ هزار متر مربع ساختمان اداری برای سرم سازی رازی بسازد.


منبع: البرزبان

کد مطلب: 18605

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر