با تصویب ستاد حمل و نقل و سوخت گیلان

شهرداری رشت اتوبوس بدون راننده راه اندازی می کند

با تصویب ستاد حمل و نقل و سوخت گیلان اتوبوس‌های بدون راننده شهرداری رشت با استفاده از رانندگان این شهرداری در مواقع اضطراری راه‌اندازی می‌شود.

شهرداری رشت اتوبوس بدون راننده راه اندازی می کند

گیلان خبر: با تصویب ستاد حمل و نقل و سوخت گیلان اتوبوس های بدون راننده شهرداری رشت با استفاده از رانندگان این شهرداری در مواقع اضطراری راه اندازی می شود.

معاون امور عمرانی استاندار گیلان پیش از ظهر امروز در جلسه حمل و نقل و سوخت گیلان با اشاره به وجود اتوبوس های بدون راننده در شهرداری رشت اظهار کرد: شهرداری رشت تعدادی راننده در بخش های مختلف دارد و می توان از این رانندگان در راه اندازی اتوبوس های مذکور استفاده کرد.

حجت شعبانپور افزود: استفاده از رانندگان شهرداری رشت برای استفاده از اتوبوس های بدون راننده در مواقع اضطراری در ستاد حمل و نقل و سوخت گیلان مصوب شده و نیاز است لیست رانندگان توسط شهرداری به این ستاد اعلام شود.

وی در ادامه ریاست کمیته حمل و نقل و سوخت در شهرستان ها را به عهده فرمانداران دانست و بیان کرد: وضعیت حمل و نقل تاکسی های درون شهری برای اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها توسط کمیته های مذکور ساماندهی شود.

شعبانپور افزایش نرخ تاکسی ها را با پیشنهاد شهرداران به شوراهای اسلامی شهرها عنوان کرد و گفت: افزایش نرخ تاکسی ها باید به تایید فرمانداران برسد.

*مردم نسبت به افزایش نرخ تاکسی ها معترض هستند

فرماندار رشت نیز در جلسه مذکور به نگرانی مردم در افزایش نرخ تاکسی های درون شهری اشاره کرد و گفت: مردم نسبت به افزایش نرخ تاکسی ها معترض هستند.

سید عیسی مهدوی با اشاره به افزایش نرخ ۲۵ درصدی ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری از اسفند سال گذشته، خاطرنشان کرد: افزایش نرخ مذکور به صورت کشوری اعمال شده است.

وی از ارائه تعرفه افزایش نرخ کرایه تاکسی های درون شهری در رشت خبر داد و تصریح کرد: تعرفه مذکور را تایید نکردیم.

*۱۳۷ اتوبوس شهروندان رشتی را جابه جا می کنند

شهردار رشت نیز در جلسه حمل و نقل و سوخت گیلان با تاکید بر اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها اظهار کرد: پذیرش برای اجرای قانون مذکور بین مردم وجود دارد.

محمدابراهیم خلیلی به وجود ۶ هزار و ۱۰۰ تاکسی درون شهری در رشت اشاره کرد و افزود: تعداد ۱۳۷ اتوبوس شهروندان رشتی را جابه جا می کنند.

وی با بیان اینکه بسته های کامل اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها در شهرداری رشت آماده شده است، بیان کرد: پنج ایستگاه سوخت گاز طبیعی در رشت فعال هستند و مشکلی در اجرای قانون مذکور نداریم.

خلیلی خواستار توجه به نرخ قیر در مرحله دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در امور عمرانی شد و تصریح کرد: دولت با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها به دنبال گسترش عدالت در جامعه است.

کد مطلب: 19

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر