وزیر بهداشت:

وزارت نفت آلودگی‌های نفتی در بوشهر را مهار کند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وزارت نفت کمک کنند تا آلودگی‌هایی که در منطقه و استان بوشهر وجود دارد به شکلی مهار شود که مردم از آرامش بهتر و سلامتی بیشتری برخوردار شوند.

وزارت نفت آلودگی‌های نفتی در بوشهر را مهار کند

گیلان خبر: سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی امشب در حاشیه افتتاح بلوک زایمانی بیمارستان زینبیه خورموج، بازدید از توسعه و بازسازی اورژانس با 80 درصد پیشرفت فیزیکی و پروژه خیر ساز کلینیک تخصصی بیمارستان زینبیه خورموج با 55 درصد پیشرفت در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: طرح تحول سلامت خدمت بزرگی برای  مردم محروم و همچنین قدمی در جهت عدالت در خدمات بهداشتی و درمانی برای مستضعفین بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ما با کمبود پزشک به عنوان متخصص مواجه هستیم با توجه به اینکه تعداد 20 هزار تخت بیمارستانی در حال ساخت داریم و تاکنون 10 هزار تخت تحویل شده اما خروجی دانشگاه‌های ما برای متخصص افزایش پیدا نکرده است.

وی ادامه داد: در طول طرح تحول سلامت 10 هزار متخصص عمدتا در غیرکلان شهرها توزیع کردیم که به طور مثال در کنگان قبل از طرح تحول 8 نفر متخصص داشت که در حال حاضر 38 متخصص دارند و هنوز هم کم است.

وزیر بهداشت در پاسخ به این سوال که آیا برجام توانسته گرهی از مشکلات حوزه سلامت را بگشاید؟، افزود: برجام کمکی که تا الان کرده این است که دارو و تجهیزات که البته قبل از برجام هم قیمت مناسب بود ارزانتر تأمین می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر دارو و تجهیزات بدون واسطه‌ها به طور مستقیم از کمپانی‌ها خریداری می‌شود و کیفیت مواد اولیه نیز بهتر شده است.

هاشمی بیان داشت: اتفاق دیگری که افتاده در بخش کشاورزی است سمومی که وارد و در اختیار کشاورزان قرار می‌گرفته مضر بوده اما اکنون توانسته‌ایم از کمپانی‌هایی خریداری کنیم که آسیب آنها کمتر و از سلامتی بیشتری برخوردار است.

وی ادامه داد: امیدواریم به تدریج امکان بهتری فراهم شود تا بتوانیم از سرمایه‌گذاری خارجی بیشتری استفاده کرد.

هاشمی در مورد استقرار چشم پزشک در بیمارستان زینبیه خورموج تاکید کرد: شهرستان دشتی در مسیر کنگان و بوشهر قراردارد باید امکانات بیمارستان آن ارتقا پیدا کند و نماینده مردم دشتی در مجلس از روز اول دنبال این مشکلات بوده‌اند قول‌هایی داده‌ایم و امیدواریم به مرحله عمل درآید.

وی اضافه کرد: سی.تی.اسکن خورموج در آذرماه نصب می‌شود و باید تخت بیمارستان زینبیه افزایش پیدا کند که رئیس دانشگاه قول داده‌اند که 50 تخت افزایش دهند و اورژانس بیمارستان هم در چند ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

هاشمی گفت: از تلاش استاندار تشکر می‌کنم انتظار داریم که وزارت نفت در این زمینه کمک مضاعفی کند و کمک کنند تا آلودگی‌هایی که در منطقه وجود دارد به شکلی مهار شود  که مردم از آرامش بهتر و سلامتی بیشتری برخوردار شوند.


منبع: فارس

کد مطلب: 20582

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر