عضو شورای شهر رشت با اشاره به اجلاس روسای شوراها؛

آیا این فاکتورها صرف خريد همين ملزومات شده است؟

آيا اين هزينه هايي که از طريق فاکتور تحويلي به کارپردازي لحاظ شده است صرف خريد همين تعداد ملزومات شده است.

آیا این فاکتورها صرف خريد همين ملزومات شده است؟

گیلان خبر: محمدحسین کارگرنيا عضو شورای شهر رشت با اشاره به هزینه های اجلاس روسای شوراها و با اشاره به سخن رئیس شورا در زمینه خرید تجهیزات سرمایه ای برای این همایش گفت: آيا اين هزينه هايي که از طريق فاکتور تحويلي به کارپردازي لحاظ شده است صرف خريد همين تعداد ملزومات شده است.

به گزارش گیلان خبر محمدحسین کارگرنيا عضو شورای شهر رشت در پنجاه و چهارمين جلسه شوراي اسلامي کلانشهر رشت با اشاره به خطبه بيست و ششم نهج البلاغه که درخصوص جلوگيري از اسراف در آن سفارش شده است اظهار کرد: مالي به غير مستحق و به اسراف صرف شود به ناحق صرف شده است و در دنيا موجب خسران و در آخرت نيز عواقبي را به دنبال خواهد داشت.

کارگرنيا با اشاره به نقد خود پيرامون هزينه هاي اجلاس دو روزه روساي شوراها که در رشت برگزار شده بود، گفت: اينجانب گله مندي خود را از برگزاري اين اجلاس و هزينه هايي که در آن زمينه صرف شد بيان کردم و منظور اصلي بنده عدم نظارت بر نحوه انجام هزينه ها، خرجهاي بي حساب و غير لازم و تقاضاي رسيدگي جهت شفاف سازي و اطلاع رساني به اعضاي شورا بوده است.

وي افزود: جا دارد که از آقاي باقري خطيباني معاون بازرسي شورا که تاکيد به اصل مشورت با همه اعضا داشته اند و در مجموع هزينه هاي انجام شده را تاييد و اعلام کرده اند که اين هزينه هاي بررسي و خرج شده است تشکر کنم.

اين عضو شورا ادامه داد: اينجانب لازم دانستم که با مستندات بيشتر و دقيقتر مطالبي را به عرض رياست شورا در اين خصوص برسانم.

وی گفت: در جلسه گذشته جناب آقاي جمشيدي عنوان کردند که «هيچ نشريه اي بابت گزارش اين اجلاس مبلغي را از شورا دريافت نکرده و نخواهد کرد» سوال بنده اين است که آقاي رييس، چرا حق خبرنگاران را که بابت آن زحمت کشيده اند نمي خواهيد پرداخت کنيد؟ به هرحال آنان به وظيفه خود عمل کرده اند و شورا هم بايد به وعده اي که در انتهاي کنفراس خبري اجلاس به نشريات و خبرنگاران داده است عمل کند. همچنین رییس شورا عنوان کردند؛ پرسنل شهرداري رشت بابت فعاليت ها و تلاشهاي شبانه روزي براي برگزاري اجلاس، ريالي دريافت نکرده اند! بله فعلا وجهي به جهت کمبود نقدينگي که شهرداري را سخت گرفتار کرده است، پرداخت نشده ولي درخواست آن کتبا توسط مدير اجرايي برگزاري اجلاس با ذکر اسامي 39 نفر از پرسنل شورا و شهرداري جمعا به مبلغ 17 ميليون و 800 هزار تومان با دستوري که جنابعالي ذيل آن مقرر فرموده ايد جهت مساعدت براي پرداخت، تحويل مالي شهرداري شده است. همچنین آقای جمشیدی در خصوص هزینه بالایی که برای این اجلاس انجام شد اظهار داشتند که ناچار شديم با تجهيز سالن شهرداري و خريد ملزومات لازم براي برگزاري اين اجلاس هزينه کنيم، نبايد کارهاي خوب را ناديده گرفت ولي آيا اين هزينه هايي که از طريق فاکتور تحويلي به کارپردازي لحاظ شده است صرف خريد همين تعداد ملزومات شده است.

کارگرنيا افزود: سوال من از رياست شورا اين است که چرا گزارشات به طور صحيح به اطلاع اعضاي شورا رسانده نمي شود؟ بنده برابر حق قانوني خود به عنوان عضو شورا، تقاضاي بررسي هزينه هاي مربوط به اجلاس را کردم ولي تاکنون هيچ اقدام جدي صورت نگرفت و اينجانب متهم به بزرگنمايي و ناديده گرفتن زحمات مجموعه شورا و شهرداري و دادن اطلاعات ناقص جهت تشويش اذهان عمومي به رسانه ها محکوم شده ام !

اين عضو شوراي شهر اضافه کرد: از رياست شورا تقاضا دارم که تيمي را جهت بررسي موضوع متشکل از اعضاي شوراي شهر با تعيين زمان و شفاف سازي موضوع در زمينه تخلفات صورت گرفته معين کنند تا برخورد لازم نيز با متخلفين اعمال شود.

 

کد مطلب: 2102

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر