همایش جرایم رایانه ای و امنیت در فضای مجازی درتالش

با حضور دانشجویان و تعدای از اساتید و مسئولان شهرستان تالش در سالن همایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تالش برگزارشد

همایش جرایم رایانه ای و امنیت در فضای مجازی درتالش

گیلان خبر: همایش جرایم رایانه ای و امنیت در فضای مجازی با حضور دانشجویان و تعدای از اساتید و مسئولان شهرستان تالش در سالن همایش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تالش  برگزار.

در این همایش، سرهنگ پاسدار منشوری فرمانده سپاه تالش ابتدا در مورد فتنه88 و استفاده دشمن از فضای مجازی و لزوم بصیرت مردم و جوانان در این حیطه به سخنرانی پرداخت.

وی با اشاره به طراحیهای پیچیده دشمن در فتنه88 گفت: علاوه بر پروژه کشته سازی ، دشمنان به دانشجو سازی نیز پرداخته بودند و بین اراذل و اوباش کتابهای دانشگاهی توزیع میکردند و آنها را بعنوان دانشجو در تجمعات شرکت میدادند!

در ادامه مهندس الیاس ملکی درمورد شبکه های اجتماعی و امنیت در فضای مجازی مطالبی آموزشی و کاربردی ارایه کرد.

نکات مهم در استفاده از شبکه های اجتماعی و روشهای انتخاب و حفظ کلمات عبور و پیشگیری از هک حسابها از موضوعات مورد بحث وی بود.

دبیر سراج شهرستان ماسال 90درصد مخاطرات اینترنتی در حوزه امنیت را ناشی از اشتباهات و سهل انگاری کاربران دانست و به ارائه خلاصه ای از روشهای سرقت کلمات عبور و روشهای مقابله با آن پرداخت.

درپایان نیز سرهنگ زارعی با نمایش تعدادی مستند از عملیاتها و پرونده های موجود در پلیس فتا به ذکر مشکلات موجود در فضای مجازی پرداخت و بر لزوم آموزش سواد فضای مجازی در سطوح مختلف سنی تاکید کرد.

این همایش توسط دانشگاه علمی و کاربردی تالش و باهمکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تالش و نیروی انتظامی برگزار شده بود.

photo_2016-12-30_14-47-59photo_2016-12-30_14-48-06

کد مطلب: 21714

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر