رئیس شورای شهر رشت:

نیاز ۳۰۰ هزار تنی رشت به آسفالت

شهرداری برای اجرای ۳۰۰ هزار تن آسفالت در رشت با دو پیمانکار مذاکره انجام داده است

نیاز ۳۰۰ هزار تنی رشت به آسفالت

گیلان خبر: رئیس شورای شهر رشت با بیان اینکه این شهر نیازمند اجرای ۳۰۰ هزار تن آسفالت است، گفت: دفتر سرمایه‌گذاری برای اجرای این پروژه با دو پیمانکار مذاکره انجام داده است و شهرداری به عنوان ناظر در پروژه نهضت آسفالت حضور دارد.

رضا جمشیدی چناری در جلسه شورای این شهر با بیان اینکه 9 ماه از فعالیت شورای چهارم می‌گذرد، اظهار کرد: 54 درصد از بودجه امسال به بخش عمرانی اختصاص دارد که حاصل برگزاری جلسات کارشناسی و تخصصی کمیسیون تلفیق در قالب اجرای روان آب‌های سطحی در حال اجرا است.

وی با اشاره به نقدهایی که در اجرای این پروژه انجام شد، افزود: پیمانکاران باید به صورت تمام وقت و سه شیفته کار کنند و در بخش آسفالت 10 تذکر به شهردار بیان شد.

رئیس شورای شهر رشت با بیان اینکه با بیان اینکه دفتر سرمایه‌گذاری برای اجرای 300 هزار تن آسفالت در رشت با دو پیمانکار مذاکره انجام داده است، گفت: هدف دفتر سرمایه‌گذاری تقویت بودجه غیرنقدی شهرداری در کنار بودجه مصوب است.

جمشیدی، بررسی حقوق معوقه کارگران شهرداری قراردادهای بخش‌خصوصی،عدم توجه به درآمد پایدار، سه شیفته شدن پروژه روان آب‌های سطحی و توسعه فضای سبز را از تذکرات اعضای شورای شهر به شهردار رشت بیان کرد.

وی با بیان اینکه باغ چمارسرا افتتاح و 7.5 هکتار به فضای سبز رشت اضافه شد، گفت: درآینده پارک جنگلی 450 هکتاری لاکان نیز اضافه می‌شود البته در حال مذاکره با منابع طبیعی هستیم.

رئیس شورای شهر رشت با اشاره اجرای پروژه روان آب‌های سطحی 50 درصد غیر نقدی است، خاطرنشان کرد: پروژه غیرنقدی به پروژه‌هایی گفته می‌شود که پیمانکار در دفتر سرمایه‌گذاری در پروژه جدید از محل عوارض شهرداری یا آورده شهرداری سهم بگیرد.

جمشیدی افزود: 50 میلیارد تومان در بودجه 93 در قالب بودجه نقدی محاسبه شد که برای پروژه ورودی شهر و تکمیل ساختمان اداری و فرهنگی  شهرداری است و برای غیرنقدی پیش‌بینی نشده است.

وی خاطرنشان کرد: ساختمان اداری و فرهنگی شهرداری 11 میلیارد تومان مناقصه گذاشته شد اما بودجه‌ای که در امسال پیش‌بینی شد سه میلیارد تومان بود که مابقی به صورت غیرنقدی است.

رئیس شورای شهر رشت از اجرای 200 هزار تن آسفالت در قالب سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی و برون‌سپاری خبرداد و گفت: امکانات و ماشین‌آلات توسط شهرداری در اختیار سرمایه‌گذار قرار می‌گیرد و شهرداری نظارت را در زمینه دمای آسفالت و اجرای درست عملیات انجام می‌دهد./تسنیم

جمشیدی درباره تذکرات اعضای شورا به شهردار در مورد سازمان اتوبوسرانی، تصریح کرد: با پیگیری شهردار مقرر شد 25 راننده به رانندگان فعلی اتوبوسرانی و 25 دستگاه اتوبوس به ناوگان اضافه شود.

رئیس شورای شهر رشت گفت: این تذکرات و سئوالات اعضای شورا به منظور ارتقای خدمت‌رسانی، سرویس‌دهی و توسعه شهری به شهردار ارائه می‌شود و ارتباط اعضا با شهردار دوستانه است.

کد مطلب: 225

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر