رئیس سازمان امداد و نجات اعلام کرد

مصدومیت 132 نفر به دلیل وقوع برف و کولاک/ بهمن جان 6 نفر را گرفت

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه طی 5 روز گذشته تا کنون به دلیل وقوع برف و کولاک 132 نفر مصدوم شده‌اند، گفت: 6 نفر نیز در اثر سقوط بهمن، جان خود را از دست دادند.

مصدومیت 132 نفر به دلیل وقوع برف و کولاک/ بهمن جان 6 نفر را گرفت

گیلان خبر: مرتضی سلیمی در ارتباط با آخرین جزئیات وقوع برف و کولاک در کشور طی 5 روز گذشته اظهار داشت:‌ 24 استان شامل همدان، مرکزی، مازندران، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد،‌ کردستان، لرستان، گلستان، قزوین، قم، فارس، سمنان، زنجان، خوزستان، خراسان شمالی و رضوی، چهارمحال و بختیاری، تهران، اردبیل، البرز، ایلام، اصفهان و آذربایجان شرقی و غربی متأثر از برف و کولاک شده است.

وی با اشاره به امدادرسانی در 221 شهر و روستا و محور مواصلاتی گفت:‌ 1970 نفر در این زمینه اسکان اضطراری یافته و بیش از 28 هزار نفر امدادرسانی شده‌اند.

رئیس سازمان امداد و نجات از فوت 6 نفر به دلیل سقوط بهمن در سردشت و بانه خبر داد و اعلام کرد:‌ همچنین 12 نفر که در ریزش بهمن در سردشت دچار حادثه شده بودند با اقدامات نیروهای امدادی نجات یافتند.

سلیمی اضافه کرد:‌ همچنین در این مدت 49 نفر به مراکز درمانی انتقال یافته و 83 نفر از خدمات سرپایی بهره‌مند شده‌اند.

به گفته وی، بیش از 7 هزار خودروی گرفتار در برف رهاسازی شده  و تعداد زیادی پتو، بسته غذایی، خرما،‌ کنسروجات، نان و آب معدنی میان حادثه‌دیدگان توزیع شده است.


منبع: فارس

کد مطلب: 22644

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر