لیباف خبر داد

مترو فرودگاه امام ۱۵ فروردین بهره‌برداری می‌شود

شهردار تهران با بیان اینکه مترو ایستگاه شاهد به سمت فرودگاه امام خمینی و شهر پرند آماده بهره‌برداری است، گفت: آزمایش گرم این خط در دهه سوم اسفند و بهره‌برداری رسمی آن ۱۵ فروردین ۹۶ انجام می‌شود.

مترو فرودگاه امام ۱۵ فروردین بهره‌برداری می‌شود

گیلان خبر: صبح امروز با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران 110 پروژه عمرانی، ترافیکی، خدمات شهری و محیط زیست، فرهنگی و اجتماعی منطقه 2 به بهره‌برداری رسید.

شهردار تهران گفت: هرگز در شأن مردم نتوانستیم انجام خدمت و وظیفه کنیم اما خدا خودش می‌داند که در مدت مسئولیت هرگز اقشار شهدا و جانبازان، محرومان و معلولان عزیز را فراموش نکرده‌ایم و مخصوصا محرومان و معلولان را تلاش داشته‌ایم به این اقشار ارائه خدمت داشته باشیم.

شهردار تهران در خصوص پروژه‌های آماده بهره‌برداری شهر تهران گفت: پروژه‌هایی که آماده بهره‌برداری می‌شود هیچگاه معطل برگزاری مراسم راه‌اندازی نمی‌شود و به محض اینکه آماده شدند استفاده می‌شوند و بهترین جشن شادی مردم در استفاده از این پروژه‌هاست. 

وی در ادامه یکی از مشکلات اصلی منطقه 2 شهرداری تهران را مشکلات موجود در دره اوین درکه و فرحزاد دانست و تاکید کرد: آنجا معضلات زیست‌محیطی و همچنین مسائل رسیدگی به محرومان را داریم. بیش از 4 سال است که این موضوع در دستور کار ما است و بازدیدهای مرتب هم از آنها داشته‌ایم، امیدواریم کمیسیون ماده 5 همین روزها این موضوع و برنامه این مناطق به سرانجام برسد.

قالیباف از جمله مسائل و مشکلات منطقه 2 را موضوع تملک برخی املاک دانست و تاکید کرد البته این مشکل در حوزه مسئولیت ما است و اگر توان حل مشکلات را نداریم، باید به عزیز دیگری واگذار کنیم که توان حل مشکلات را دارد. 

شهردار تهران در ادامه به موضوع توسعه مترو در تهران و اهمیت آن برای مردم تهران و ساکنان منطقه 2 پرداخت و گفت: در حال حاضر در تهران با تکمیل خط 3 سرجمع خطوط بهره‌برداری شده از مترو تهران به 5 خط می‌رسد که در سال‌های گذشته تکمیل شده‌اند. 

وی تاکید کرد: 3 خط مترو دیگر با اولویت در طول این سال‌ها در برنامه داشتیم. 

قالیباف با اظهار گله‌مندی از برخی اظهارنظرها گفت: گاهی فضاسازی می‌شود که در این دوره مدیریت شهری کارهای عمرانی در تهران تعطیل شده و تنها به موضوع حمل و نقل و مترو پرداخته‌ایم، همه می‌دانند شهرداری کارش را انجام می‌دهد اما بخش عمده‌ای از از فعالیت‌های ما در کنار فعالیت‌های عمرانی توسعه و تکمیل مترو بوده است. 

وی در ادامه به موضوع فعالیت گسترده در مترو تهران پرداخت و گفت: در سال‌های گذشته با تمام مشکلات مالی و اقتصادی که داشته‌ایم تا پیک 30 هزار نفر در 3 شیفت در متروی تهران در حال فعالیت بودیم و به طور عمومی همواره بیش از 20 هزار نفر درگیر فعالیت‌های روزانه مترو بوده‌اند. 

شهردار تهران با تاکید بر اینکه ضرورت مترو امروزه برای همه روشن است گفت: یکی از خطوط مترو تهران ادامه ایستگاه شاهد در نزدیکی حرم امام خمینی به سمت فرودگاه امام خمینی و شهر پرند که بیش از 35 کیلومتر طول آن است و این خط آماده بهره‌برداری است و فکر می‌کنم تست گرم آن را در دهه سوم اسفند و قبل از سال جدید به انجام رسانیم و رفت و آمد آزمایشی آن را انجام دهیم و به طور رسمی از 15 فروردین انتقال مسافران از فرودگاه امام به تهران را آغاز کنیم. 

قالیباف در ادامه سخنان خود در آیین بهره‌برداری از 110 پروژه عمرانی ترافیکی، خدمات شهری و محیط زیست، فرهنگی و اجتماعی منطقه 2 به فعالیت‌های انجام شده در خصوص خط 6 مترو تهران پرداخت و گفت: خط 6 مترو تهران از جنوب شرق تهران و از محلات بسیج و دولت‌آباد شروع شده و با طول 31 کیلومتر به سمت خیابان 17 شهریور، میدان شهدا، میدان امام حسین و در ادامه به سمت میدان سپاه و از آنجا به 7 تیر، میدان ولیعصر و در ادامه بلوار کشاورز به سمت پل گیشا، شهر ژاندارمری، ستاری و دانشگاه آزاد و سولقان می‌رود. 

وی تاکید کرد: 31 کیلومتر خط 6 مترو حداکثر در 45 روز آینده افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد. 

شهردار تهران در ادامه به موضوع خط 7 مترو تهران پرداخت و گفت: این خط از شرقی‌ترین نقطه شهر تهران و از افسریه و استادیوم تختی شروع و به سمت اتوبان آهنگ، میدان قیام، خیابان مولوی و در ادامه به سمت بزرگراه نواب و از نواب به سمت شمال تا پل گیشا، پارک گفت‌وگو، برج میلاد، میدان صنعت و فرحزاد می‌انجامد.

وی با اشاره به اینکه برخی از ایستگاه‌های خط 7 تا قبل از سال جدید افتتاح خواهد شد، گفت: خط 7 مترو تهران تا اردیبهشت‌ماه سال آینده به صورت کامل افتتاح خواهد شد. 

قالیباف در ادامه گفت: با در نظر گرفتن این خطوط مترو در 3.5 سال گذشته 100 کیلومتر مترو وارد مدار متروی تهران خواهد شد و این خطوط مترو از کارهای ماندگار ما خواهد بود. 

شهردار تهران در خصوص ارائه خدمات مترو در منطقه 2 تهران نیز گفت: در حال حاضر 5 ایستگاه در منطقه 2 در حال بهره‌برداری هستند که با بهره‌برداری از ایستگاه‌های خطوط 6 و 7 مترو جمعا 15 ایستگاه به ارائه خدمات به مردم منطقه 2 خواهند پرداخت. 

قالیباف در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه امکانات موجود در شهر در خور شأن مردم عزیز تهران نیست تصریح کرد: اما این امکانات هم، امکانات کمی نیست ولی مهمترین مشکل ما این است که از این امکانات موجود به طور صحیح استفاده نمی‌کنیم، امروز این حجم از ترافیکی که در شهر داریم به نسبت دسترسی‌ها و بزرگراه‌هایی که داریم، بیش از انتظار ما نسبت به زیرساخت‌های موجود در شهر تهران است.  این مشکل به خاطر این است که فرهنگ ترافیک را رعایت نمی‌کنیم. 

شهردار تهران با تاکید بر اینکه در برخی معابر تهران از جمله تونل نیایش و بزرگراه صدر رعایت فرهنگ ترافیک موجب رفت و آمد مناسب می‌باشد، گفت: چرا در همه بزرگراه‌ها این کار را انجام نمی‌دهیم. 

وی در پایان سخنان خود گفت: نیازمند تعامل سازنده بین مردم و مدیریت شهری هستیم و در حدود 2 سال گذشته به اقدامات مینیاتوری در شهر تهران دقت کرده‌ایم. چرا که گاهی یک اصلاح هندسی ساده موجب حل مشکل ترافیک در بخشی از شهرمان می‌شویم.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 23529

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر