عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس انتقاد کرد

لزوم لغو بخشنامه عدم پذیرش بیماران تامین اجتماعی در برخی بیمارستان‌های دولتی

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس عدم پذیرش بیماران تامین اجتماعی در بیمارستان های دولتی را خلاف اخلاق انسانی و پزشکی دانست و بر لزوم رفع هر چه سریع تر این مشکل تاکید کرد.

لزوم لغو بخشنامه عدم پذیرش بیماران تامین اجتماعی در برخی بیمارستان‌های دولتی

گیلان خبر: روح الله بابایی، با بیان اینکه اختلافات میان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به معضلی جدی تبدیل شده است از عدم پذیرش بیماران تامین اجتماعی در برخی بیمارستان های دولتی انتقاد کرد و گفت: متاسفانه در برخی استان های کشور شاهد هستیم که روسای دانشگاه های علوم پزشکی نامه ای مبنی بر عدم پذیرش بیماران بیمه شدگان تامین اجتماعی به بیمارستان ها ارسال کردند.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه عدم پذیرش بیماران تامین اجتماعی در بیمارستان های دولتی خلاف اخلاق انسانی و پزشکی است بر لزوم لغو این مصوبه تاکید کرد و افزود: در رابطه با اختلافات میان دستگاهی نباید مردم متضرر شده و دود عدم پرداخت مطالبات به چشم مردم برود.

بابایی با بیان اینکه موضوع عدم پذیرش بیماران تامین اجتماعی در برخی بیمارستان های دولتی را به رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس انتقال دادیم، تصریح کرد: رئیس کمیسیون بهداشت قول دادند که در اسرع وقت به این موضوع پرداخته و پیگیری آن را در اولویت قرار دهد؛ البته ایشان دیروز در صحن علنی مجلس تذکر داده و پیگیر این امر مهم هستند.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس دهم با تاکید بر اینکه بخشنامه عدم پذیرش بیماران تامین اجتماعی در برخی بیمارستان های دولتی باید هر چه سریع تر لغو شود، تصریح کرد: به طور قطع مجلس به موضوع بدهی سازمان تامین اجتماعی به بیمارستان های دولتی و همچنین طلب تامین اجتماعی از دولت ورود کرده و بررسی این موضوعات را در اولویت قرار می دهد زیرا در نتیجه این اختلاف ها مردم متضرر می‌شوند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه موضوع عدم پذیرش بیماران تامین اجتماعی در بیمارستان های قزوین را از سوی مسئولان استانی و شهرستانی پیگیری کردم، به خانه ملت گفت: متاسفانه در قزوین همانند دیگر استان های کشور شاهد این اقدام نامناسب و نامطلوب بوده ایم که در این رابطه از مسئولان خواستار رفع این موضوع شدیم زیرا جان بیماران در نتیجه این اختلاف ها در معرض خطر قرار می‌گیرد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 23654

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر