واکنش امام جمعه بدره به توهین وزیر بهداشت

وزیر بهداشت از مردم بدره عذرخواهی کند

امام جمعه شهرستان بدره در واکنش به توهین وزیر بهداشت بیانیه‌ای صادر کرد و گفت: وزیر بهداشت از مردم بدره عذرخواهی کند.

وزیر بهداشت از مردم بدره عذرخواهی کند

گیلان خبر: در بخشی از بیانیه حجت‌الاسلام سید روح‌الله زمانی موسوی امام جمعه بدره درباره اهانت وزیر بهداشت آمده است: درحالی رئیس دولت تدبیر و امید در سخنرانی‌های متعدد خویش از آرزوی بزرگش مبنی بر ارائه لایحه حقوق شهروندی به مجلس سخن به میان می‌آورد که کمی آنطرف‌تر در شهرستان تازه تاسیس و محروم بدره از توابع استان ایلام وزیر بهداشت او با ادبیاتی غیر بهداشتی و توهین آمیز فرماندار محجوب و شجاع بدره را با الفاظی زشت مورد خطاب قرار می‌دهد و صرفا به این دلیل که او سعی در انعکاس کاستی‌های حوزه سلامت دارد، به اخراج تهدید می‌شود.

این بیانیه ادامه می‌دهد: این واقعه تلخ زمانی اتفاق می‌افتد که هنوز چند روزی از تقدیر و تشکر مقام معظم رهبری از حضور باشکوه مردم در راهپیمائی عظیم 22 بهمن نگذشته و او خود را مدیون و شرمنده مردم می‌داند، در این بین آنچه که توقع می‌رفت عزم جدی مسؤولان برای التیام دغدغه‌های معظم له در کاهش گلایه‌های مردمی بود نه اینکه با برخی رفتارهای غیر مسؤولانه این گلایه‌ها را بیشتر کنند.

این بیانیه اضافه می‌کند: همانگونه که مولای متقیان فرموده اصلاح جامعه بستگی به اصلاح چهار گروه دارد، 1- مدیران و حاکمان و رؤسای جامعه، 2- علما، 3- تاجران، 4- عابدان. حال نه این است که امروزه از آبشخور دولتمردان است که باید اخلاق و ارزش‌های انسانی در جامعه گسترده شود؟

این بیانیه یادآور می‌شود: آیا بهتر نبود وزیر بهداشت به جای فحاشی و تهدید گوش شنوای مردمی می‌شد که با هزار امید از ساعت‌ها قبل به انتظار ورود او نشسته بودند تا از رهآوردش مرهمی بر دردهای حوزه سلامت بکشند.

این بیانیه ادامه می‌دهد: آیا نه این است که انقلاب اسلامی ایران تمام سرمایه‌های مادی و معنوی خود را از پشتیبانی گرم و همیشگی مردم دارد؟ حال سوال اینجاست که مردم بالاخره کجا باید حرف دلشان را به گوش مسؤولان برسانند؟ اگر این مهم در سخنرانی اتفاق بیافتد مواجه می‌شوند با برخورد قانونی، و اگر در مراسم دیگری باشد مواجه می‌شوند با فحاشی؟ بالاخره کجا!!!

این بیانیه یادآور می‌شود: البته این اتفاق خیلی دور از ذهن نبود، چرا که وقتی بالاترین شخص اجرائی کشور که برای اجرای اخلاق در جامعه قسم یاد کرده، منتقدان خود را با الفاظی زشت مورد خطاب قرار می‌دهد، از وزرای او بیش از این انتظار نیست.

این بیانیه اضافه می‌کند: آنچه بیش از این دل مردم را بدرد می‌آورد تکذیبیه سراسر کذب روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی است که بجای عذرخواهی اینگونه با شعور ملت قهرمان ایلام و ایران وارد جنگ می‌شود.

این بیانیه ادامه می‌دهد: در نهایت بنده به عنوان نماینده مردم با حفظ احترام به مسؤولان خدوم و زحمتکش، خواستار عذرخواهی صریح، سریع و شفاف مسؤولان خاطی در این زمینه هستم شاید مرهمی بر زخم‌های مردم عزیز و ولایتمدار دارالمومنین بدره باشد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 23703

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر