حداد عادل:

مدارس باید به سبک ایرانی ـ اسلامی ساخته شود

حداد عادل تأکید کرد: باید مدارس را به سبک معماری ایرانی ـ اسلامی طراحی کنیم.

مدارس باید به سبک ایرانی ـ اسلامی ساخته شود

گیلان خبر: غلامعلی حداد عادل نماینده سابق مجلس شورای اسلامی امروز در هفتمین همایش مدرسه ایرانی ـ معماری ایرانی که در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: دولت باید در ساختمان‌هایی که می‌سازد معماری ایرانی ـ اسلامی را رعایت کند.

وی ادامه داد: در بین وزارتخانه‌ها ظاهراً وزارت آموزش و پرورش بیشتر با ساخت‌وساز سروکار دارد، یعنی تعداد ساختمان‌هایی که سازمان نوسازی می‌سازد شاید برابر با بقیه دستگاه‌ها باشد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی افزود: وزارت آموزش و پرورش مدرسه می‌سازد و باید مدارس را به سبک معماری خودمان بسازیم.

حداد عادل با اشاره به فعالیت نمایندگان در مجلس هفتم خاطرنشان کرد: وقتی در این مجلس بودجه‌ یک میلیارد دلاری به مرمت و بازسازی مدارس اختصاص یافت، این فکر شد که حالا با توجه به بودجه خوبی که در آموزش و پرورش وجود دارد فکر کنیم که معماری ایرانی و اسلامی چیست.

وی یادآور شد: در حال حاضر سؤال این است که مدرسه چگونه باشد که قطعاً دوست داریم معماری باشد که معرف ما است.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود مدارس قدیمی در کشور، تصریح کرد: آیا می‌توانیم این مدارس را الگوی خود قرار دهیم و آیا می‌توانیم تغییری در این مدارس بدهیم تا نیازهای امروز ما را برآورده کند؟

حداد عادل با اشاره به مفهوم معماری ایرانی ـ اسلامی خاطرنشان کرد: وقتی معماری ایرانی ـ اسلامی را مطرح می‌کنیم منظور ظاهر بنا، آجر، کاشی، قوس و گچ‌بری آن است. در نتیجه آیا می‌توانیم به الگوی خوبی در این خصوص دست پیدا کنیم آن‌هم با حفظ تنوع اقلیمی و با این شرایط طراحی‌ صورت گیرد که نشانی از معماری کهن ما باشد.


منع: فارس

 

کد مطلب: 23730

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر