سرپرست سازمان تعزیرات حکومتی:

تعزیرات باید بتواند مثل مدعی العموم در تخلفات ورود کند

سرپرست سازمان تعزیرات حکومتی می‌گوید این سازمان باید بتواند مانند مدعی‌العموم در برخی تخلفات ورود کند و صرفاً منتظر گزارش بازرسان نماند که البته این موضوع نیاز به اصلاح قانون تعزیرات دارد.

تعزیرات باید بتواند مثل مدعی العموم در تخلفات ورود کند

گیلان خبر: عبدالعلی میرکوهی با تأکید بر ضرورت اصلاح و بازنگری در قانون تعزیرات حکومتی اظهار کرد: اصلاح قانون تعزیرات حکومتی به‌صورت طرح در مجلس شورای اسلامی مطرح است و شاید طی یک تا دو هفته آینده در دستور بررسی قرار گیرد.

معاون وزیر دادگستری با بیان اینکه مجازات‌ها و جریمه‌های قانون فعلی تعزیرات، بازدارنده و اثرگذار نیست اضافه کرد: ما نیز معتقدیم باید قانون تعزیرات از ابعاد مختلف از جمله تشدید مجازات‌ها و جریمه‌ها و متناسب شدن آن با تخلفات، به‌روز شود.

سرپرست سازمان تعزیرات حکومتی کشور تصریح کرد: قطعاً زمانی که بررسی این طرح در کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی آغاز شود، سازمان تعزیرات حکومتی نیز پیشنهادهای خود را در راستای تقویت قانون و برطرف کردن نقاط ضعف، ارائه می‌کند.

میرکوهی در پاسخ به این سؤال که بر اساس قانون فعلی تا زمانی که بازرس یا سازمان نظارتی مربوطه، تخلف را گزارش نکند، تعزیرات مجاز به ورود و رسیدگی نیست و این مسئله یکی از ضعف‌های قانون تعزیرات محسوب می‌شود در حالی که اگر بتواند مانند مدعی‌العموم در برخی تخلفات ورود کند، اثرگذارتر خواهد بود، افزود: ما هم معتقدیم این ضعف در قانون تعزیرات وجود دارد و یکی از پیشنهادهایی که برای اصلاح قانون ارائه می‌کنیم، همین موضوع خواهد بود؛ البته اینکه چه‌مقدار بتوانیم به مجلس بقبولانیم، بحث دیگری است.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 25007

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر