کشف جدید ناسا درباره امکان وجود حیات در فضا

دانشمندان ناسا خبر از کشف جدید در رابطه با امکان وجود حیات در یکی از اقمار زحل دادند.

کشف جدید ناسا درباره امکان وجود حیات در فضا

گیلان خبر: جدیدترین امکان وجود حیات بالقوه مربوط به ششمین قمر زحل که اقیانوسی از یخ در زیر پوسته‌‌اش پنهان شده، می‌شود.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، ناسا روز گذشته اعلام کرد که فضاپیمای «کاسینی» موفق به شناسایی مقدار فراوان مولکول‌های هیدروژن در مدار «انسلادوس» (enceladus) شده است؛ این مقدار هیدروژن از یخ‌فشان‌های عظیمی که از این قمر بزرگ زحل شلیک می‌شود به دست آمده است.

«لیندا اسپیلر» (Linda Spilker) از دانشمندان پروژه مأموریت کاسینی می‌گوید: "ما حالا می‌دانیم که «انسلادوس» تقریباً حاوی تمام مواد تشکیل‌دهنده است که شما برای حیات نیاز دارید همان طور که روی زمین وجود دارد".

«کریس گلن» (Chris Glein) از دانشمندان همکار در پروژه کاسینی می‌گوید: "این یافته فوق‌العاده بود اما ما شواهدی از وجود موجودات روی «انسلادوس» کشف نکرده‌ایم اما من بر اساس داده‌های ژئوشیمیایی متقاعد شده‌ام که احتمالش می‌تواند وجود داشته باشد".

برخی از دانشمندان معتقدند حضور قابل توجه هیدروژن احتمالاً در نتیجه واکنش‌های شیمیایی در اعماق دریا میان سنگ‌ها و آب رخ می‌دهد که می‌تواند نشانه‌ای از حیات میکروبی در این قمر زحل باشد.

ناسا گفته است که این کشف به‌‌معنای آن نیست که حیات در «انسلادوس» وجود دارد اما ممکن است شرایط مساعد برای زندگی وجود داشته باشد.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 25011

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر