وزیر اسبق آموزش و پرورش :

سند «آموزش 2030» بر اساس تفکرات سکولار طراحی شده است

وزیر اسبق آموزش و پرورش با اشاره به اینکه طراحی سند آموزش 2030 توسط یونسکو بر اساس تفکرات سکولار است، تأکید کرد: سند تحول بنیادین یک الگو بر اساس آموزش و پرورش توحیدی است و برای همه دنیا قابل استفاده است.

سند «آموزش 2030» بر اساس تفکرات سکولار طراحی شده است

گیلان خبر: محمود فرشیدی وزیر اسبق آموزش و پرورش در خصوص «سند آموزش 2030»،‌ اظهار داشت: طراحی این سند توسط سازمان علمی ـ فرهنگی یونسکو صورت گرفته است و برنامه‌های این سازمان سکولار است.

وی با بیان اینکه الگوی آنها با الگوی ما متفاوت است، ادامه داد: ما الگویی از دین اسلام داریم و انسان را خلیفه خدا روی زمین می‌دانیم، اما آنها در تفکر اومانیستی، انسان را خدا می‌دانند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش در تشریح وجود تفاوت در دو دیدگاه تربیتی اسلامی و غربی، افزود: با مقایسه این دو تفکر، الگویی که بر آن اساس طراحی شده با الگویی که براساس مکتب توحیدی طراحی شده است، چطور می‌تواند یکی باشد و به نظر بنده این حرف بامبنایی نیست.

فرشیدی با انتقاد ار عدم اجرا شدن کامل سند تحول بنیادین ابراز داشت: در حال حاضر همان نظام آموزشی غربی را داریم و آموزش و پرورش ما الگوی گرفته شده از آموزش و پرورش فرانسه و آمریکاست، آن هم به صورت ناقص است؛ در صورتی که در حال حاضر سند بومی افتخار آفرینی داریم و معتقد هستم این سند مانند خیلی از دستاوردهای علمی بوده که تاکنون کسب شده است.

وزیر اسبق آموزش و پرورش در تشریح اهمیت سند تحول بنیادین آموزش و پرورش متذکر شد: توانسته‌ایم در برابر 300 تا 400 سال آموزش و پروش غرب که همه فرمولی شده بود، یک الگو بر اساس آموزش و پرورش توحیدی تولید کنیم و برای همه دنیا قابل استفاده است؛ در حالی که متاسفانه این موضوع مسکوت مانده است و همان روال فرسودگی، خستگی و بی‌انگیزگی وجود دارد.

فرشیدی با اشاره به مصادیق کم‌کاری در اجرای سند تحول، یادآور شد: شرایطی است که معلمان و خانواده‌ها از اینکه دانش‌آموزان آموزش لازم را نمی‌بینند، ناراضی هستند و دانش‌آموزان نیز انگیزه درس خواندن ندارند؛ در نتیجه برای ایجاد تحول، سند تحول بنیادین برنامه‌ریزی شد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 26420

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر