رئیس اتحادیه پزندگان غذاهای سنتی خبر داد

قیمت آش و حلیم ماه رمضان ۱۵ هزار تومان/ عرضه آش و حلیم در ساندویچی‌ها مجاز نیست

رئیس اتحادیه پزندگان غذاهای سنتی با بیان اینکه عرضه آش و حلیم در ساندویچی‌ها غیرمجاز است، گفت: واحدهای مجاز عرضه با بنرهای متحد‌الشکل از واحدهای غیرمجاز قابل تشخیص هستند.

قیمت آش و حلیم ماه رمضان ۱۵ هزار تومان/ عرضه آش و حلیم در ساندویچی‌ها مجاز نیست

گیلان خبر: حسین محمدی رئیس اتحادیه پزندگان غذاهای سنتی تهران بزرگ با بیان اینکه قیمت آش و حلیم نسبت به سال گذشته کمتر از 10 درصد افزایش یافته است، گفت: با توجه به افزایش حدود 8 درصدی قیمت اقلام و مواد اولیه، قیمت عرضه آش و حلیم در ماه مبارک رمضان، اندکی افزایش یافته است. 

وی افزود: مواد اولیه از قبیل گوشت، روغن، شکر، گندم، هزینه‌ کارگری و حامل‌های انرژی نسبت به سال گذشته تقریبا 8 درصد گران شده است.

وی افزود: تمام واحدهای مجاز به عرضه آش و حلیم در سطح شهر تهران با یک بنر متحد‌الشکل که بر روی آن نوشته شده «عاملین فروش غذاهای سنتی با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و اتحادیه» از سایر واحدهای عرضه مشخص می‌شوند. 

محمدی بیان داشت: این واحدها به صورت تخصصی‌ از سال‌ها آش و حلیم می‌پزند و عرضه می‌کنند و سایر واحدهای عرضه غیربهداشتی و غیرمجاز هستند. 

وی با بیان اینکه مردم آش و حلیم ماه رمضان خود را از واحدهای غیرمجاز تهیه نکنند، گفت: آش و حلیم واحدهای غیربهداشتی و غیرمجاز تهران در کارگاه‌های غیربهداشتی و با کیفیت پایین در اطراف تهران تهیه و در بین این واحدهای غیرمجاز که اکثرا  ساندویچی‌ها هستند، توزیع می‌شود. 

حسینی در ادامه به قیمت عرضه آش و حلیم در ماه مبارک رمضان امسال به شرح ذیل اشاره کرد: 

* هر کیلوگرم حلیم معجون با کلیه مخلفات 15 هزار تومان 

* هر پرس حلیم معجون 8 هزار تومان با مخلفات

* هر کیلو گرم آش شله‌قلمکار با مخلفات (سیر و پیاز) 15 هزار تومان

* هر کیلوگرم حلیم و شله‌قلمکار ساده 14 هزار تومان 

* هر کیلوگرم انواع آش از قبیل آش رشته و آش دوغ با مخلفات 13 هزار تومان  

* هر کیلوگرم انوع آش از قبیل آش رشته و آش دوغ بدون مخلفات 12 هزار تومان

* هر پرس آش رشته ساده 7 هزار تومان 

وی با بیان اینکه هر پرس آش و حلیم با مخلفات در ایام ماه مبارک رمضان با قیمت 8 هزار تومان عرضه خواهد شد، گفت: شهروندان می‌توانند تخلفات را به شماره تلفن 77639658 اطلاع دهند. 


منبع: فارس

 

کد مطلب: 26864

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر