افزایش پوشش خدمات بیمه‌ای با کاهش حق بیمه شخص ثالث

مدیر عامل بیمه ایران گفت: صنعت بیمه با همکاری مجلس شورای اسلامی و دولت باید بتواند قیمت تمام شده شخص ثالث را کاهش دهند تا تعداد بیشتری از افراد بتوانند خودروها و موتورسیکلت های خود را بیمه کنند.

افزایش پوشش خدمات بیمه‌ای با کاهش حق بیمه شخص ثالث

گیلان خبر : محمود امراللهی در جمع خبرنگاران با بیان این نکته که به محض در دست گرفتن سکان بیمه ایران متوجه شده است که خسارت تعداد زیادی از پرونده های بیمه شخص ثالث پرداخت نشده است،گفت: صنعت بیمه با همکاری مجلس شورای اسلامی و دولت باید بتواند قیمت تمام شده شخص ثالث را کاهش دهند تا تعداد بیشتری از افراد بتوانند خودروها و موتورسیکلت های خود را بیمه کنند.

این فعال بیمه ای تصریح کرد: با توجه به این که سهام نقدشونده ترین ابزار مالی در دست است، خواستیم از محل فروش سهام در دست شرکت، نقدینگی موجود را تامین کنیم اما به دلیل اوضاع نامساعد بورس از این کار صرفنظر و از منابع سپرده های بانکی شرکت استفاده کردیم.

وی ادامه داد: در این راستا 220 میلیارد تومان از سپرده های بانکی شرکت بیمه ایران را به پرداخت خسارت اختصاص دادیم که این کار در تاریخ صنعت بیمه در هیچ جای دنیا سابقه ندارد؛ باوجود این که انجام چنین کاری آن هم در پایان سال مالی سختی های فراوانی دارد اما با توجه به این که مردم در اولویت اول برای شرکت هستند، این کار را انجام دادیم .

مدیرعامل بیمه ایران از توقف صدور مجوز نمایندگی در ابتدای ورودش به شرکت بیمه ایران خبر داد و گفت: این شرکت در سال 92 زیان ده بوده است ولی رقم واقعی زیان آن تا چند روز آینده و پس از تایید حسابرس، نهایی و اعلام خواهد شد.

وی در مورد مشکلات ایجاد شده برای شرکت بیمه توسعه اینطور توضیح داد که مشکل بیمه توسعه به صورت جدی از سوی بیمه مرکزی و شورای عالی بیمه در حال پیگیری است ضمن این که سندیکای بیمه گران ایران نیز در حال بررسی موضوع است و امیدواریم با تمهیداتی که اتخاذ می شود دیگر شاهد بروز چنین مشکلاتی نباشیم.

مدیرعامل بیمه ایران در مورد کمک این شرکت برای حل مشکل بیمه توسعه گفت: اگر قرار است بیمه ایران موضوع را ساماندهی کند باید منابع آن در اختیار بیمه ایران قرار گیرد.

کد مطلب: 2750

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر