مدیرعامل شرکت ساخت مترو تهران مطرح کرد

هزینه ۸ هزار میلیاردی خطوط ۶،۷،۸ مترو تهران/ چرا دولت سهم خود را نمی‌پردازد

مدیرعامل شرکت ساخت مترو تهران با تاکید بر اینکه در خطوط ۶،۷،۸ مترو تهران ۸ هزار میلیارد تومان هزینه شده است، پرسید که چرا دولت سهم خود را در این پروژه‌ها پرداخت نمی‌کند.

هزینه ۸ هزار میلیاردی خطوط ۶،۷،۸ مترو تهران/ چرا دولت سهم خود را نمی‌پردازد

گیلان خبر: هابیل درویش مدیرعامل شرکت ساخت مترو تهران در سخنانی در آیین بهره‌برداری از خط 7 متروی تهران  گفت: شهردار تهران قول داده بود که شمال به جنوب تهران متصل شود و در سال‌های گذشته موضوع قابل باور نبود اما امروز این شعار به حقیقت پیوسته است. با خط 7، خط 3 و خط 8 متروی تهران شمال تهران جنوب آن پیوسته است و این شعار شهردار تهران محقق نمی‌شد مگر با حمایت و تدبیر شهردار و فاینانس داخلی.

هابیل درویش با تاکید بر اینکه بانک‌ها از این موضوع الگو بگیرند، گفت: تامین 3 هزار میلیارد تومان برای پروژه خط 7 متروی تهران است و هزینه کرد ماهانه 200 میلیارد تومان کار بزرگی است.  

وی با تاکید بر اینکه با این پروژه جنوب شرق تهران به شمال غرب آن متصل شده، گفت: این خط مترو 22 کیلومتر تونل و در 19 ایستگاه احداث شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت مترو تهران در خصوص عظمت کارهای انجام شده برای این خط مترو گفت: برای خط 7 متروی تهران 19 پست فشار قوی نصب کرده‌ایم، متروی یک کار عمرانی نیست یک صنعت است و برای این خط در شمال تهران یک نیروگاه اختصاص یافته است.

به گفته درویش خاک‌برداری انجام شده جهت این خط مترو معادل 400 هزار خودرو باری است.

وی با بیان اینکه خروجی کارهای جهادی همین کارهای بزرگ است، تاکید کرد: برای احداث این خط روزانه بیش از 8 هزار نفر خدمت کرده‌اند و علاوه بر ساخت خط مترو، در مناطق جنوبی، برخی مناطق جنوبی تهران را نیز تحکیم کرده‌ایم و در تمام مناطقی که خط مترو از آن عبور کرده است تزریق داشته‌ایم.

درویش در ادامه به همکاری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا با شرکت مترو تهران پرداخت و گفت: ما سپاه را پیمانکار نمی‌دانیم و همانطور که در سال‌های دفاع مقدس سپاه درخشید حق آن است که در سازندگی هم با همان فرهنگ و روحیه کار کند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه افتخار می‌کنیم که خدمت به مردم شریف و شهیدپرور را عهده‌دار هستیم، گفت: تا هر زمانی که بتوانیم به خدمت مشغول خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت ساخت مترو تهران با تاکید بر اینکه این پروژه 3 هزار میلیارد تومان هزینه داشته است، پرسید قرار بود گلایه نکنیم اما قانون می‌گوید نصف هزینه مترو را دولت باید بپردازد، در 3 خط 6،7 و 8 8 هزار میلیارد تومان هزینه شده است. دستگاه‌های نظارتی هر روزه در اتاق‌های ما هستند. چرا دولت سهم خود را در حوزه شهری پرداخت نمی‌کند.

درویش در پایان سخنان خود تاکید کرد: امروزه این توانمندی وجود دارد که شهرداری صنعت ساخت مترو را به سایر کشورها صادر کند و متروی ما کمتر از متروی کشورهای اروپایی نیست.

وی همچنین از برگزاری جلسه‌ای برای تقدیر از خادمان احداث خط 7 متروی تهران در آینده نزدیک خبر داد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 27636

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر