رونمایی از کتاب «یک شروع خوب برای کودک دبستانی من»

کتاب «یک شروع خوب برای کودک دبستانی من» در استان قزوین رونمایی شد، در این کتاب سعی شده است مفاهیم علمی روان‌شناسی کودک و نکته‌های مورد نیاز والدین دانش‌آموزان پایه اول به صورت ساده و گاهی داستان‌وار بیان شود.

رونمایی از کتاب «یک شروع خوب برای کودک دبستانی من»

گیلان خبر: مراسم رونمایی از کتاب «یک شروع خوب برای کودک دبستانی من» با حضور مسئولان آموزش و پرورش استان قزوین و بیش از 300 نفر از مدیران آموزش و پرورش این استان با همت معاونت آموزش ابتدایی و اداره تکنولوژی و گروه‌های آموزشی ابتدایی در سالن اجتماعات کوثر این شهرستان برگزار شد.

سالار قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین در این مراسم اظهار داشت: باید با همت والای آموزگاران و مسئولان در دوره ابتدایی، دانش‌آموزان محقق رشد و پرورش یابند از این‌ رو ضروری است در مدارس با انگیره بیشتری تلاش کنیم.

وی افزود: مسئولان باید برای تأسیس خانه‌های علوم و خلاقیت در استان قزوین تلاش کنند.

در ادامه ی مراسم رضا طاهرخانی معاون آموزش ابتدایی استان قزوین گفت: هماهنگی والدین و مدرسه در تعلیم و تربیت کودکان، نقشی انکارناپذیر دارد و آموزش اولیا و کاهش فاصله بین معلم و والدین کودک از نظر شناخت چند جانبه‌ای و آگاهی از ویژگی‌های روانشناسی کودک و چگونگی آموزش‌های رسمی و پرورش کودکانی متفکر و خلاق نقش تعیین کننده دارد.

وی افزود: در راستای توجه به نقش و جایگاه والدین در تعلیم و تربیت فرزندان خود، بر آن شدیم با همکاری افرادی که در تعلیم و تربیت و روان‌شناسی با تجربه هستند، مجموعه‌ای کاربردی برای آگاهی هرچه بیشتر اولیای دانش‌آموزان تهیه کنیم.

طاهرخانی ادامه داد: در این مجموعه سعی شده است مفاهیم علمی روان‌شناسی کودک و نکته‌های مورد نیاز والدین دانش‌آموزان پایه اول به صورت ساده و گاهی داستان‌وار بیان شود.

معاون آموزش ابتدایی استان قزوین با بیان اینکه به منظور ارتباط فضای تجسمی در بین خوانندگان از شخصیت‌های کودکانه استفاده شده است، گفت: والدین می‌توانند این کتاب راهکارهای مورد نیاز خود را استخراج گنند.

وی خاطرنشان کرد: توسعه مشارکت اثربخش والدین، به همراه آگاهی و روشنی مسیر، برای آنها از نقش‌های بنیادین آموزش و پرورش خواهد بود. در این رابطه مهم‌ترین عامل می‌تواند‌، نقش برابر و تساوی خانه و مدرسه باشد که از آن به عنوان «شریک برابر» یاد می شود.

طاهرخانی اضافه کرد: در مسیر ایجاد «شریک برابر» اقداماتی صورت گرفته و در دهه‌های اخیر این اقدامات پیشرفت کرده است و مشاهده می‌شود که مشارکت برخی از والدین در امور آموزش و پرورش کمتر پذیرفته می‌شود.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 28360

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر