قائم مقام سازمان دانش‌آموزی خبر داد

برگزاری اردوهای تابستانی با حضور 28 هزار دانش‌آموز

قائم مقام سازمان دانش‌آموزی با اشاره به برگزاری اردوهای تابستانی گفت: اردوی تشکیلاتی دانش‌آموزان با حضور 24 هزار نفر و اردوی مناطق محروم جنوب کرمان با حضور 4 هزار نفر برگزار می‌شود.

برگزاری اردوهای تابستانی با حضور 28 هزار دانش‌آموز

گیلان خبر: محمود علیگو قائم مقام سازمان دانش‌آموزی در پاسخ به این پرسش که «چه‌ برنامه‌هایی را سازمان دانش‌آموزی برای فصل تابستان دانش‌آموزان پیش‌بینی کرده است؟»، اظهار داشت: امسال اردوی تشکیلاتی با حضور 24 هزار نفر برگزار می‌کنیم.

وی افزود: این اردوهای تشکیلاتی در 8 منطقه خواهد بود که هر 4 استان را به یک منطقه تقسیم کرده‌ایم؛ در هر استان به طور میانگین 3 هزار دانش‌آموز، آموزش تشکیلاتی خواهند دید.

علیگو با اشاره به زمان آغاز این اردو و اهدافی که دنبال می‌شود، خاطرنشان کرد: این اردو از 16 تیرماه آغاز می‌شود و تا 15 شهریور ماه ادامه خواهد داشت؛ همچنین در حوزه مسائل تربیت بدنی هم به صورت ویژه در حوزه کوهنوردی و پیاده‌روی‌های طولانی یا اصطلاحاً ماراتن، فعال هستیم.

وی افزود: یکی از خصوصیات اردوهای امسال و اینکه به طور ویژه به آنها توجه خواهیم داشت، موضوع شعار سال با آموزش‌های خود اشتغالی است. اصطلاحاً مدیریت پول توجیبی و خود اقتصادی را در این حوزه به دانش‌آموزان آموزش می‌دهیم.

قائم مقام سازمان دانش‌آموزی تصریح کرد: تیمی را پیش‌بینی کردیم تا محتوای مناسب این کار را با توجه به زیست بوم ایران و به خصوص زیست بوم مناطق محروم طراحی و تولید می‌کند.

علیگو با بیان اینکه همچنین یک اردوی 4 هزار نفری کارآفرینی به جز اردوی تشکیلاتی داریم، گفت: این اردو در مناطق محروم و با تأکید بر جنوب کرمان برگزار خواهد شد.

وی گفت: این اردو، آموزشی است و به مناطق محروم می‌رویم که این اردو با همکاری دانشگاه شریف برگزار خواهد شد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 28636

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر