دخالت در امور دیگران، غفلت از وظایف خود

در شگفتم از کسى که عیبهاى مردم را بد مى داند، در حالى که خودش از همه پُر عیب تر است و آنها را نمى بیند. ( غرر الحکم : ۶۲۶۷ )

دخالت در امور دیگران، غفلت از وظایف خود

گیلان خبر: بسیار برای ما پیش آمده است که در بیانات روسای قوا، انتقاداتی نسبت به سایر قوا ایراد می شود. این امر می تواند دلایل بسیاری داشته باشد. برای بسیاری از مردم پذیرفته نیست، که یک قوه با مشکلات و چالش های گوناگونی که دارد و باید شبانه روزی برای حل آن ها تلاش کند، به مشکلات دیگران بپردازد. البته این حق برای هرکسی محفوظ است اما در جایگاه مسئولین باید اولویت ها رعایت شود.

در حدیثی داریم؛

در شگفتم از کسى که عیبهاى مردم را بد مى داند، در حالى که خودش از همه پُر عیب تر است و آنها را نمى بیند.

( غرر الحکم : ۶۲۶۷ )

در همایش قوه قضائیه؛ روحانی رییس دولت دوازدهم به نقد دستگاه قضایی پرداخت و سخنرانی مفصلی انجام داد. او گفته است: در برخی کشورها به علت پایین بودن تعداد پرونده های قضایی، نهاد قضایی دو روز از هفته را تعطیل است، و کاش این اتفاق در ایران نیز بیافتد!

فارغ از اینکه قوه قضائیه به دلایل تاریخی و مشکلات ساختاری خود قوه و نیز مشکلات فرهنگی اقتصادی و ... پرونده های زیادی دارد و کار در آن سختی های خود را دارد

باید به آقای روحانی یادآور شد، بسیاری از مشکلات قضایی مردم؛ ریشه در مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی دارد؛ که سهم عمده حل این معضلات نیز بر گردن خود شما و دولت جدیدتان است! بازگردید به همان #مخاطب_بایدها

لذا به جای آرزوی تعطیلی چند روز در قوه قضائیه سعی کنید شیفت های کاری خود را مرتب بروید و با مدیریت جهادی نه آنگونه که در سیره عملی شما دیده شده است، در پی حل این مسائل برآیید. چراکه حل این مسائل رابطه مستقیمی با کاهش پرونده های قوه قضائیه دارد.

و من الله التوفیق


منبع: 598

کد مطلب: 28707

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر