رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران:

دولت یک ریال هم برای مدیریت بحران پایتخت هزینه نکرده است

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: تا به امروز دولت یک ریال هم برای مدیریت بحران پایتخت هزینه نکرده است و درخواست می‌شود در سطح ملی برای مدیریت بحران، پرونده ویژه‌ای باز شود.

دولت یک ریال هم برای مدیریت بحران پایتخت هزینه نکرده است

گیلان خبر: احمد صادقی در مراسم رونمایی و بهره‌برداری از دستاوردهای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران که با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران و نمایندگان مجلس برگزار شد، اظهار داشت: نمی‌شود بگوییم کشوری توسعه پایدار دارد ولی توجه به مدیریت بحران ندارد. اگر این توجه نباشد، شاید توسعه‌ای صورت نگرفته باشد.

وی با اشاره به اینکه کشور ما چند سالی است بی‌قانونی در مدیریت بحران را تجربه می‌کند، گفت: در برنامه ششم جایگاهی برای مدیریت بحران دیده نشده است و به سیاست‌های کلی نظام در بحران توجه نشده است.

صادقی با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های مهم یکپارچه کردن مدیریت بحران است، گفت: از همه می‌خواهم در سامانه طرح بحران مشارکت کنند. شهرداری تهران زیرساخت‌ها را فراهم کرده است و با به‌روز کردن اطلاعات در به‌ هم‌افزایی اطلاعات در سامانه‌های دیگر اقدام شود.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: توجه به منابع انسانی یک ضرورت است و به گفته شهردار تهران باید مدیریت بحران فرایندی در سطح مطلوب داشته باشد، بنابراین مدیریت بحران در سطح محلی دارای ساختار منابع انسانی شد و در تمامی 120 ناحیه شهردار تهران کارشناس ارشد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل حضور دارد.

صادقی افزود: در سامانه 354 محله شهر تهران گروه دوام و ایمنی و آتش‌نشانان داوطلب حضور دارند و به زودی گروه‌های اورژانس محلات نیز مستقر خواهند شد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: ما فقط به توان داخلی شهرداری تهران بسنده نکردیم و از ظرفیت‌های مختلف استفاده کرده‌ایم، ولی متأسفم که تا به امروز دولت یک ریال نیز برای مدیریت بحران شهر تهران هزینه نشده است و تقاضا داریم در سطح ملی برای مدیریت بحران پایتخت پرونده ویژه‌ای باز شود.

وی خاطرنشان کرد: آرزو می‌کنم همان‌طور که مردم شهر به اشتغال و رفاه فکر می‌کنند به پیشگیری از بحران هم فکر کنند.

صادقی ادامه داد: آرزو می‌کنم مدیران شهر در هر فرامین و دستوری که صادر می‌کنند به این نیز فکر کنند که مخاطرات را افزایش یا کاهش می‌دهد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران خاطرنشان کرد: اگر حادثه‌ای اتفاق می‌افتد به دنبال مدیریت باشیم و به دنبال تسویه حساب‌های سیاسی، اتهام‌زنی، عیب جویی، دلیل‌تراشی نباشیم؛ به دنبال مقصر در هنگام حوادث نباشیم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 29066

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر