پاسخگوی مشکلات مردم با نهادهای پولی کیست؟

از هر زاویه ای که به مسئله موسسات مالی و اعتباری بالاخص موسسه مجاز کاسپین نگاه شود با یک استدلال ساده و با مشاهده مدارک مکتوب موجود ثابت می شود که بانک مرکزی قصور وحشتناکی مرتکب شده است که باز پرداخت سود و سپرده های مردم کمترین کاری است که بانک مرکزی می تواند انجام دهد.

پاسخگوی مشکلات مردم با نهادهای پولی کیست؟

گیلان خبر: از هر زاویه ای که به مسئله موسسات مالی و اعتباری بالاخص موسسه مجاز کاسپین نگاه شود با یک استدلال ساده و با مشاهده مدارک مکتوب موجود ثابت می شود که بانک مرکزی قصور وحشتناکی مرتکب شده است که باز پرداخت سود و سپرده های مردم کمترین کاری است که بانک مرکزی می تواند انجام دهد.

از هر زاویه ای که به مسئله موسسات مالی و اعتباری بالاخص موسسه مجاز کاسپین نگاه شود با یک استدلال ساده و با مشاهده مدارک مکتوب موجود ثابت می شود که بانک مرکزی (اگر واقعا باور کنیم که قصد سویی نسبت به سپرده های مردم را نداشته است!؟) قصور وحشتناکی مرتکب شده است که باز پرداخت سود و سپرده های مردم کمترین کاری است که بانک مرکزی می تواند انجام دهد.

بنابر این گزارش، علاوه بر اتلاف وقت و چپاول سرمایه های مردم در این موسسات، هزینه های روانی بسیار زیادی نیز از قبل قصور بانک مرکزی نصیب مردم شده است که سلامت روانی جامعه و چند میلیون ایرانی را به خطر انداخته است. این در حالی است که علاوه بر مشکلات فوق یک پارامتر مخرب دیگری هم این موسسات به ارمغان آورده اند و آن ایجاد یک بدبینی عمیق نسبت به دولتها در میان میلیونها ایرانی شده است که با افزایش مشکلات خانواده های سپرده گذاران که جبران آن بسیار سخت و مشکل می باشد در آینده بیشتر نیز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ما، مردم سئوال می کنند چگونه است که یک موسسه ی مجاز نظیر موسسه کاسپین که طبق مدارک موجود حداقل از سال 89 تحت نظارت بانک مرکزی بوده و همواره دارای صورتهای مالی مثبت و سود ده بوده است به یکباره در سال 95 دارای کسری 5500 میلیارد (یعنی دو برابر منابع موجود به ادعای بانک مرکزی) اعلام می شود و هیچ یک از این آقایان اقتصاد دان نمی پرسند که چگونه این مسئله امکان دارد و چگونه بانک مرکزی می تواند اعلام کند که یک موسسه مالی با دریافت 5600 میلیارد تومان سپرده تنها 1400 میلیارد تومان تسهیلات اعلامی داشته است؟

آنچه مشخص است عدم وجود ابزارهای لازم نظارتی و کنترلی در بانک مرکزی از یک سو و از سویی دیگر بانک مرکزی خود نیز تمایلی به اعمال حاکمیت هم ندارد که این مساله ریشه در مدیران بانک مرکزی دارد که خاستگاه آنها بانک های عامل و تجاری است، در نتیجه بانک مرکزی حاضر به سخت گیری به بانک ها نبوده زیرا خودشان را در میان بانک ها می بینند نه در مقابل آنها لذا این عامل مهمی شده است تا این اتفاقات در موسسات پولی و اعتباری به کرات بیفتد و کسی هم پاسخگوی مردم نمی باشد!

 

منبع: خبرنامه دانشجویان

کد مطلب: 29207

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر