سخنگوی جمعیت هلال احمر عنوان کرد

نجات بیش از ۱۵۰۰ نفر از غرق‌شدگی/ آماده‌باش ۴ هزار امدادگر برای اجرای طرح تابستانه

سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به رشد ۲۲ درصدی عملیات و خدمات امداد و نجات از ابتدای اجرای طرح تابستانه گفت: طی ۴۹ روز گذشته بیش از ۱۵۰۰ نفر از غرق‌شدگی نجات یافتند.

نجات بیش از ۱۵۰۰ نفر از غرق‌شدگی/ آماده‌باش ۴ هزار امدادگر برای اجرای طرح تابستانه

گیلان خبر: سیدحمید جمال‌الدینی در نشست خبری در ارتباط با گزارش عملیات و خدمات امداد و نجات در طرح تابستانه امسال گفت: یک‌هزار و 280 پایگاه ثابت، موقت و سیار در این زمینه در نظر گرفته شده و 4 هزار و 538 نفر نیروهای عملیاتی به صورت آماده‌باش هستند و اقدامات لازم را جهت کمک به حادثه‌دیدگان انجام می‌دهند. 

وی به انجام بیش از 2600 عملیات و خدمات امداد و نجات در طرح تابستانه اشاره کرد و گفت: این عملیات‌ها نسبت به سال گذشته رشد 22 درصدی داشته است. 

سخنگوی جمعیت هلال احمر ادامه داد: از ابتدای طرح تابستانه یعنی اول تیرماه تاکنون بیش از 1600حادثه‌دیده مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده و به طورکلی مأموریت‌ ترافیکی 38 درصد رشد داشته است، همچنین عملیات نجات فنی نسبت به مدت مشابه افزایش 44 درصدی داشته که نشانگر شدت حادثه است. 

جمال‌الدینی در ادامه به طرح ساحلی اشاره کرد و گفت: طی 49 روز گذشته با همکاری ناجیان غریق 1520 نفر از غرق‌شدگی نجات یافته و به طورکلی 2280 نفر در حوادث ساحلی مصدوم شده‌اند و از 1975 مأموریت در این زمینه 48 درصد در خارج از محدوده سالم‌سازی و 52 درصد در طرح سالم‌سازی دریا انجام گرفته است. 

جمال‌الدینی در ارتباط اقدامات سازمان داوطلبان از ابتدای سال جاری گفت: طرح سلامتیار اکنون با همکاری وزارت بهداشت در 20 بیمارستان کشور انجام می گیرد، همچنین پروژه‌های محرومیت‌زدائی در راستای تأمین سلامت، معیشت و تکریم اقشار آسیب‌پذیر از اقداماتی است که توسط سازمان داوطلبان صورت گرفته است. 

وی به اجرای طرح همای رحمت توسط داوطلبان اشاره کرد و گفت: 118 هزار و 397 سبد غذایی به ارزش بیش از 105 میلیارد ریال میان نیازمندان توزیع شده و در ماه رمضان نیز 4601 سفره افطاری در مناطق شهری و روستایی برپا شد و به طور کلی بیش از یک میلیون نفر از سبدهای توزیعی سفره‌های افطاری و خدمات سلامت داوطلبان هلال احمر بهره‌مند شده‌اند. 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 29241

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر