معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش خبر داد

تخصیص 137 میلیارد تومان به بخش عشایر در برنامه ششم توسعه

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: در برنامه ششم توسعه 137 میلیارد تومان بودجه به بخش عشایر اختصاص داده شده است و از وزیر آموزش وپرورش می‌خواهیم به واسطه زحمات زیاد معلمان عشایر، سختی کار، به این قشر کم توقع تعلق گیرد.

تخصیص 137 میلیارد تومان به بخش عشایر در برنامه ششم توسعه

گیلان خبر: رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در افتتاحیه اردوی دانش‌آموزان عشایر، بخش دختران اظهار داشت: در حال حاضر 6 هزار گروه و 100 عشایر در کشور داریم و 12 هزار و 105 کلاس درس همراه با بیش از 181 هزار دانش‌آموز در آموزش و پرورش در حال بهره‌گیری از خدمات آموزشی هستند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش افزود: 16 هزار 968 نفر نیروی انسانی در بخش عشایر خدمت رسانی می‌کنند که در فضاهایی همانند چادر، کانکس و کپر مشغول فعالیت هستند.

وی عنوان کرد: در این اردوها بیش از 573 دانش‌آموز، 44 مربی و 22 همراه مربی از تمامی مقاطع تحصیلی شرکت کرده‌اند.

حکیم‌زاده با بیان اینکه دانش‌آموزان همگی زیارت اولی هستند، خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش عشایر با نام  بنیان‌گذار خود، استاد بهمن بیگی گره خورده است که تلاش کرد بدون تغییر سبک زندگی آموزش و تعلیم را به دل عشایر ببرد.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش وپرورش افزود: در نظر داریم طرح فرهنگی با اعطای مدال «بهمن بیگی» به زحمت‌کشان عرصه آموزش عشایر اعطا شود.

وی با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه 137 میلیارد تومان بودجه به بخش عشایر اختصاص داده شده است، بیان کرد: از وزیر آموزش وپرورش درخواست داریم به واسطه زحمات زیاد معلمان عشایر، سختی کار به این قشر کم توقع تعلق گیرد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 29385

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر