مسئول فرهنگی اجتماعی اداره اوقاف ورامین خبر داد

برگزاری کلاس‌های مهارتی و هنری در طرح نشاط معنوی

مسئول فرهنگی اجتماعی اداره اوقاف ورامین با بیان اینکه طرح نشاط معنوی در سال جاری با برگزاری کلاس‌های مهارتی و هنری در امامزادگان برگزار می‌شود، گفت: می‌کوشیم براساس این طرح جوانان را جذب بقاع متبرکه کنیم.

برگزاری کلاس‌های مهارتی و هنری در طرح نشاط معنوی

گیلان خبر: حجت‌الاسلام ولی‌الله مهدوی درباره مهم‌ترین برنامه‌های اجرا شده در اداره اوقاف ورامین گفت:‌ در اداره اوقاف ورامین 44 امامزاده وجود دارد که تعدادی از این امامزادگان در شهرستان‌های ورامین و تعدادی از آنها در شهرستان قرچک است که برخی از این امامزادگان شاخص هستند.

وی افزود: برنامه‌های متنوعی در حوزه استحفاظی اداره اوقاف ورامین طرح‌ریزی شده که برخی از آنها براساس طرح نشاط معنوی بوده و بخشی دیگر هم براساس طرح ضیافت الهی که در ماه رمضان برگزار شد بوده است که براساس دستورالعمل ارائه شده گزارش تمامی این طرح‌ها و برنامه‌ها به اداره اوقاف استان تهران اعلام شده است.

مسئول فرهنگی اجتماعی اداره اوقاف ورامین تصریح کرد: طرح آموزش 5 ساله قرآن در امامزادگان و بقاع متبرکه اداره اوقاف ورامین با همکاری آموزش و پرورش این شهر و شهرستان قرچک از سال 91 اجرا و اسفند سال 95 هم پایان پذیرفته است.

مهدوی در توضیح این موضوع افزود: براساس سامانه طراحی شده برای آموزش قرآن در اداره اوقاف ورامین 15 هزار نفر در این طرح باید آموزش‌های لازم قرآنی را فرا گیرند به همین جهت اسامی این افراد در سامانه ثبت و برنامه براساس طرح‌ریزی قبلی اجرا و اهداف آن محقق شده است. البته در برخی سال‌ها فراگیران آموزش قرآن 3 هزار نفر و در برخی سال‌های دیگر 5 و 6 هزار نفر بوده است که این برنامه طراحی شده سازمان اوقاف و امور خیریه کل کشور بوده است.

وی افزود:‌ در آینده نزدیک هم اداره قرآنی در بقاع متبرکه در اداره اوقاف ورامین راه‌اندازی خواهد شد. برهمین اساس طرح تربیت مربی قرآن که در آن حافظان بیش از 5 جزء که در قم آموزش‌های لازم را دیده‌اند اقدام به برگزاری طرح حفظ قرآن در اداره اوقاف ورامین خواهند کرد و در پایان دوره گواهینامه کشوری از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه برای افراد موفق صادر خواهد شد.

مسئول فرهنگی اجتماعی اداره اوقاف ورامین خاطرنشان کرد: طرح آزمون حفظ قرآن شامل جزء 30، جزء 1 و 30، جزء 2 و 30، حفظ کل و حفظ 15 جزء در طرح حفظ قرآن برگزار خواهد شد که در پایان دوره و پس از آزمون نهایی گواهینامه به افراد موفق اهدا خواهد شد.

مهدوی خاطرنشان کرد: برگزاری کلاس‌های مهارتی و هنری نظیر خطاطی، نقاشی، بافندگی در امامزادگان جهت جذب جوانان که براساس منویات مقام معظم رهبری باید تمامی امامزادگان و بقاع متبرکه تبدیل به قطب فرهنگی شوند، اجرایی خواهد شد.

وی گفت:‌ از آنجایی که در ورامین قبور زیادی در بقاع متبرکه وجود دارد وظیفه ساماندهی این قبور برعهده اداره اوقاف ورامین گذاشته شده است. این در حالی است که در شهرستان‌ها این وظیفه برعهده شهرداری‌ها قرار دارد. به همین دلیل این کار توانسته ما را با مشکلات جدی برای طرح توسعه جامع امامزادگان و بقاع متبرکه مواجه کند.

مسئول فرهنگی اجتماعی اداره اوقاف ورامین در پایان گفت: دستور کار بعدی اداره اوقاف ورامین که به صورت جدی در حال پیگیری است طرح و توسعه بقاع متبرکه و امامزادگان است.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 29439

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر