رد صلاحیت پزشکان متخلف/ انتخاباتی روی اینترانت ملی

نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از رد صلاحیت برخی پزشکان متخلف برای نامزدی در انتخابات نظام پزشکی کشور خبر داد. همچنین هفتمین انتخابات سازمان نظام پزشکی کشور به‌صورت الکترونیکی با استفاده از ظرفیت اینترانت ملی صورت می‌پذیرد.

رد صلاحیت پزشکان متخلف/ انتخاباتی روی اینترانت ملی

گیلان خبر: محمدحسین قربانی در نشست خبری برگزاری انتخابات هفتمین دوره سازمان نظام پزشکی کشور درباره جزئیات رد صلاحیت پزشکان نامزد در این انتخابات اظهار داشت: صلاحیت‌ها براساس قوانین کشور از چهار مرجع نظارتی صورت پذیرفته است.

نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی همچنین با توضیح درباره تأثیر پرونده‌های تخلفات پزشکی در زمینه رد صلاحیت‌ها عنوان کرد: این مورد بسیار در رد صلاحیت‌ها نقش داشت و مواردی داشتیم که به همین دلیل نامزدهایی رد صلاحیت شدند.

قربانی با پرداختن به جزئیات بیشتر در گروه‌های مختلف پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، گروه آزمایشگاهی، ماماها و گروه لیسانسیه دارای پروانه عنوان کرد: همچنین در این انتخابات با توجه به جایگاه علمی پزشکان انتخابات به‌صورت رأی‌گیری الکترونیکی صورت می‌پذیرد.

نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیش از 5 هزار و 447 نفر برای انتخابات این دوره نامزد شدند، گفت: همچنین نامزدها 74 درصد، مرد و 24 درصد خانم هستند و 31 نفر نیز رد صلاحیت شدند.

قربانی ادامه داد: همچنین شهرهایی که زیر 500 پزشک، دندانپزشک، داروساز، گروه آزمایشگاهی، ماماها و گروه لیسانسیه دارای پروانه دارند باید هیئت مدیره آنان 11نفره تشکیل شود و شهرهای بالای 500 پزشک، دندانپزشک، داروساز، گروه آزمایشگاهی، ماماها و گروه لیسانسیه دارای پروانه هیئت مدیره سازمان نظام پزشکی آنان 17نفره خواهد بود.

وی درباره تخلفات احتمالی در روز انتخابات نیز توضیح داد: تخلفات احتمالی با روند الکترونیکی بسیار کاهش خواهد یافت و یک نفر نمی‌تواند دو بار رأی دهد. همچنین تخلفات دیگر نیز شاید مربوط به فضاسازی‌های سیاسی باشد که در حال کنترل است، و در بحث امنیت رأی‌گیری نیز اشراف کامل وجود دارد. البته ظرفیت قطعی اینترنت و فضای سایبری در کشور نیز می‌تواند اختلالی ایجاد کند که متعاقباً رأی‌گیری سنتی هم وجود دارد تا مشکلی رخ ندهد.

قربانی بیان داشت: امیدواریم با توجه به مشارکت پایین رأی‌گیری در انتخابات سازمان پزشکی در دوره‌های گذشته امسال شاهد حضور 50درصدی گروه‌های پزشکی برای این انتخابات باشیم که متعاقباً برگزاری الکترونیکی انتخابات از دلایل مهم این افزایش حضور برای رأی‌گیری خواهد بود.

همچنین سیدمحمود تارا ــ رئیس دفتر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات نیز با اشاره به ثبت‌نام الکترونیکی حدود 50 هزار نفر برای رأی دادن در هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی که تا چهارشنبه 28 تیر صورت پذیرفته است و همچنان ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: همچنین رأی‌گیری این انتخابات، روی اینترانت ملی انجام می‌شود و به‌روی اینترنت جهانی نیست، بنابراین مشکلات سایبری نیز بسیار کاهش خواهد یافت.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 29745

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر