پرونده تخلف مالی دیگری از پسر ابتکار نهایی شد+سند

۳ سال از صدور حکم بدوی در پرونده طه هاشمی فرزند ابتکار می‌گذرد و اکنون این پرونده در مرحله تجدید نظر خواهی قرار دارد و این در حالی است که حکم جلب نیز برای وی صادر شده است.

پرونده تخلف مالی دیگری از پسر ابتکار نهایی شد+سند

گیلان خبر: پنج سال پیش طه هاشمی فرزند معصومه ابتکار -رئیس سازمان محیط زیست- به دلیل صدور چک بلامحل و عدم پرداخت مبلغ مربوطه در دادگاه محکوم و حکم جلب وی نیز صادر شد؛ اما با گذشت سه سال از ابلاغ دستور دادگاه همچنان طلبکار در انتظار دریافت وجه نقدی است. 

طه هاشمی به دلیل صدور چک بلامحل به مبلغ حدود 600میلیون تومان محکوم و حکم غیابی وی در تاریخ 93/11/27 صادر شد؛ اما به دلیل درخواست واخواهی و اعتراض به حکم غیابی، پرونده ادامه داشت تا اینکه در تاریخ 95/6/13 دادگاه، حکم جلب جنجالی وی را صادر می‌کند.

پس از صدور حکم، دستور جلب پسر ابتکار از سوی مرجع قضایی به کلانتری محل ابلاغ می‌شود؛ اما به دلیل اینکه در روال پرونده و دادگاه آدرس محل زندگی معاون رئیس جمهور را اعلام می‌کند ناجا از ورود به محل خودداری کرده و درنامه‌ای به دادگاه درخواست ورود پلیس امنیت به پرونده را می‌کند.

با این درخواست کلانتری به شعبه دادگاه، نامه‌ای به پلیس امنیت ارسال و از آنان برای ورود به محل سکونت و جلب مشارالیه درخواست همکاری می‌کند؛ اما پلیس امنیت در نامه‌ای به دادگاه عنوان می‌کند طبق قانون مسئولیت پیگیری حکم جلب مربوط به کلانتری بوده و از عهده ما خارج است.

طبق قانون در صورتی که حکم از سوی دادگاه صادر شود و متهم در دسترس نباشد و یا حاضر به حضور در جلسات دادگاه نباشد، چنانچه حکم محکومیت، جنبه مالی از قبیل رد مال، مصادره یا جزای نقدی و دسترسی به اموال محکوم علیه وجود داشته باشد، حکم باید از سوی نیروی انتظامی اجرا شود؛ اما در این پرونده تاکنون از اجرای حکم قانون امتناع شده و قوه قضائیه موظف به رسیدگی و احقاق حقوق مالباخته است، این حکم در مرحله تجدید نظر خواهى قرار گرفته و اعتراضى بر آن قابل قبول نخواهد شد. 

فرزند ابتکار به دلیل پرونده مشابهی که پیش از این خبرگزاری ما به آن پرداخته بود محکوم و حکم جلب وی نیز صادر و در حاشیه نشست تخصصی معاونان و روسای ادارات مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی سراسر کشور توسط محسنی اژه‌ای رسانه‌ای شد. 

طه هاشمی فرزند معصومه ابتکار که با استفاده از رانت والدین خود با صدور چک بلامحل مبالغ هنگفتی دریافت کرده، تاکنون هیچ اقدامی برای بازپرداخت بدهی‌های خود انجام نداده است. 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 30058

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر