استقرار دائمی پلیس در مبادی رسمی گمرگ

جانشین فرمانده ناجا از استقرار دائمی پلیس در مبادی رسمی گمرگ خبر داد و گفت: فرایندهای قانونی برای حضور پلیس در گمرک طی شده و هدف از سفر به استان هرمزگان بررسی موانع موجود و رفع این مشکلات است.

استقرار دائمی پلیس در مبادی رسمی گمرگ

گیلان خبر: سردار اسکندر مومنی در جمع خبرنگاران گفت: هدف از سفر به هرمزگان در راستای مبارزه با قاچاق کالا است که ضربه سختی به بنیاد اقتصادی کشور می‌زند و مهمترین موضوعی که در این سفر پیگیری می‌کنیم استقرار دائمی پلیس در مبادی رسمی گمرگ است.

وی با بیان اینکه رویکرد و اولویت نیروی انتظامی در سال اقتصاد مقاومتی، کاهش ورود کالای قاچاق به کشور است، عنوان کرد: در بحث قاچاق دو رویکرد اصلی داریم که یکی پیشگیری و بازدارندگی است و به عبارتی تلاشمان را معطوف می‌کنیم که از ورود کالای قاچاق پیشگیری کنیم و رویکرد دوم مقابله و برخورد است.

سردار مومنی با اشاره به اینکه گام اول در مبارزه با قاچاق پیشگیری است، گفت: در رویکرد پیشگیری برنامه کوتاه مدت ما این است که با همکاری گمرک ظرف مدتی کوتاه در مبادی رسمی و گمرکات کشور با اولویت استان هرمزگان به طور دائم پلیس را مستقر کنیم که با برنامه‌ریزی صورت گرفته در حال آماده‌سازی زمینه‌های لازم برای تحقق این امر هستیم.

وی، اولویت اساسی ناجا را مبارزه با باندهای بزرگ و سازمان‌یافته و وارد کنندگان کلان قاچاق دانست و ادامه داد: اما مفهوم آن این نیست که خرده‌فروشان مواد مخدر را رها کنیم.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در سال 95 بیش از 50 درصد افزایش کشفیات نسبت به مدت مشابه سال 94 داشته‌ایم، اظهار کرد: در سه ماهه اول امسال نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 50 درصد کشفیات افزایش داشته است.

وی با اشاره به کشف 12 کانتینر حامل بار قاچاق در استان هرمزگان ظرف 48 ساعت گذشته، خاطرنشان کرد: ارزش کالاهای مکشوفه بالغ بر 50 میلیارد ریال است که از مبادی رسمی و با تشریفات کامل قانونی ترخیص شده‌اند.

سردار مومنی عمده کشفیات را از مبادی رسمی با رویکرد اطلاعاتی دانست و گفت: بنابراین باید اولویت اول ما مبادی رسمی باشد و در این مبادی حضور پررنگ‌تری داشته باشیم.

این مقام انتظامی ادامه داد: اساس قاچاق بر کالای ارزان مبتنی بر کیفیت پایین است که هم مصرف کننده ضرر می‌کند و هم متاسفانه تولید کننده و این امر منجر به توقف تولیدات در کشور و متضرر شدن تولید کنندگان داخلی می‌شود.

جانشین فرمانده ناجا با اذعان به اینکه باید فرایندهای قانونی و تشریفات برای تجارت قانونی فراهم شود، اظهار کرد: شفافیت اطلاعات، ایجاد فرصت‌های برابر و ارائه تسهیلات لازم برای تجارت قانونی در مبارزه با قاچاق اثرگذار است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس وی اظهار کرد: هر چقدر ما به شگرد قاچاقچیان آشنا شویم آنها به سراغ شگرد جدید می‌روند بنابراین یکی از برنامه‌های پلیس کار اطلاعاتی و کشف شیوه مجرمانه متخلفان بوده و نیروی انتظامی همیشه یک گام از قاچاقچیان جلوتر است.


منبع:ایسنا

کد مطلب: 30093

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر