نماینده مردم تهران در مجلس:

آقای روحانی جرات لازم برای انتخاب وزیر زن را ندارد

نماینده مردم تهران در مجلس، گفت: آقای روحانی در انتخابات از زنان و دختران خیلی مایه گذاشت اما اکنون جرات انتخاب وزیر زن را ندارد و می‌دانیم که از کجا می‌ترسد و امیدواریم روزی این ترس و موهوم شکسته شود.

آقای روحانی جرات لازم برای انتخاب وزیر زن را ندارد

گیلان خبر: احمد مازنی در همایش سلامت اجتماعی که در سازمان بهزیستی برگزار شد، گفت: یکی از شاخص‌های نسبتاً مثبت و موثر در کشور رشد و موفقیت زنان و دختران است.

وی ادامه داد: امیدوارم مسئولان در این جهت که دختران و زنان قادرند شانه به شانه مردان در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی حضور موثر داشته باشند تردید را کنار بگذارند.

مازنی گفت: آقای روحانی در شعارهای انتخاباتی خود از دختران و زنان خیلی مایه گذاشت اما اکنون برای انتخاب یک وزیر زن جرأت لازم را ندارد و همه می‌دانید که از کجاها می‌ترسد و امیدوارم روزی این ترس موهوم شکسته شود.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: علما نیز نیاز دارند در نگاه به مساله زنان نگاه جدیدی داشته باشد چرا که امروز مساله زنان و دختران مساله‌ صد یا هزار سال پیش نیست. شرایط فرق کرده و اگر برنامه نداشته باشیم یا چارچوب تعریف نکنیم قطعاً این موج ما را همانند موج‌های دیگر فرا می‌گیرد و مجبوریم منفعل عمل کنیم.

وی در حوزه سلامت اجتماعی نیز گفت: جامعه به شدت به گفت‌وگو نیاز دارد و در اولین نطق خود در مجلس هم گفته‌ام تنازعات سیاسی که بر جامعه سایه انداخته و راهی به جز گفت‌وگوی چهره به چهره نداریم.

مازنی ادامه داد: بنابراین برای حل مشکلات اجتماعی، سیاسی و ... نیاز به گفت‌وگوی ملی هستیم. در مجلس نیز این آمادگی وجود دارد و قرار است کمیته گفت‌وگوی ملی و جریان‌های مختلف سیاسی راه‌اندازی شود.

وی گفت: هدف این است که گفت‌وگو تبدیل به گفتمان و فرهنگ شود و به جای صحبت‌های تریبونی چهره به چهره حرف بزنیم امروز دیگر مساله اشتغال، آسیب‌ها، بحران آب و محیط زیست،‌ اقتصاد و تروریست، اصولگرا و اصلاح‌طلب نمی‌شناسد بلکه مساله همه کشور است.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: معتقدم گفت‌وگوی چهره به چهره نیز در مکتب اسلامی به آن تاکید شده و اگر می‌پذیریم که ایراداتی در جامعه وجود دارد باید اراده اصلاح آنها را داشته با شیم.

وی با تاکید بر اینکه نیازمند نوسازی در سازمان‌های اجتماعی هستیم‌ گفت: متاسفانه در برخیم وارد فقط سازمان ایجاد کرده‌ایم. ستاد امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک اصل زمین مانده قانون اساسی شده بود و فقط یک جلسه در این رابطه برگزار شد. وقتی نامه زدیم دیدیم که سیزده نهاد در همه دستگاه‌ها به نوعی با این موضوع مرتبط‌اند بنابراین هم‌افزایی خوب است ولی آیا بهزیستی، بنیاد شهید، کمیته امداد و سایر دستگا‌ه‌ها در یک جهت مشترکی گام برمی‌دارندو آیا وزارت رفاه در این جهت همراه است.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: در انتخابات دو موضوع پول‌پاشی که مستمری‌ها را 3 یا 5 برابر کنند و دیگری تخریب وجود داشت که اکنون باید پرسید آیا نهادهای اجتماعی جز پول‌پاشی کار دیگری هم می‌کنند.

وی تصریح کرد: اگر قرار است دولت لایحه اصلاح ساختارها و تفکیک وزاتخانه‌ها را بدهد به نظر یکی از وزارتخانه‌ها وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی است که اکنون حدود 50 درصد مسئولیت وزارتخانه‌ها بر دولت در این وزارتخانه آمده است اما چقدر موفق است. این وزارتخانه مسئولیت اشتغال را ندارد بلکه مانند دولت باید زمینه آن را فراهم کند.

مازنی گفت: باید یک دستگاه مدیریت متمرکز بر دستگاه‌هایی که متولی امور اجتماعی هستند وجود داشته باشد. متاسفانه اکنون خیلی‌ها به دنبال منافع خود هستند و نگرانی‌شان این است که جیبشان مشکلی پیدا نکند.

وی در پایان گفت: آسیب‌ها یک موضوع فرابحرانی شده و باید بیشتر به پیشگیری توجه شود و مجلس آمادگی دارد که در یک جلسه غیرعلنی با رئیس‌مجلس مسائل اجتماعی را مطرح کند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 30116

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر