برنامه 2ماهه اعطای 40 هزار فقره تسهیلات ازدواج بانک مسکن آغاز شد

بانک مسکن در چارچوب مصوبه اداره اعتبارات بانک مرکزی، از اول مرداد به مدت 2ماه 40 هزار فقره تسهیلات ازدواج به متقاضیان پرداخت می کند.

برنامه 2ماهه اعطای 40 هزار فقره تسهیلات ازدواج بانک مسکن آغاز شد

گیلان خبر: به گزارش دوشنبه تارنمای بانک مسکن، عضو هیات مدیره بانک مسکن گفت: در جلسه ای با حضور 11 تن از مدیران بانک عامل اعلام شد 500 هزار فقره تسهیلات ازدواج و تقاضا برای دریافت این نوع تسهیلات وجود دارد و سهمیه های مشخصی برای هر بانک مصوب شد تا بانک ها در مدت 2 ماه اقدام به پرداخت این تسهیلات کنند و از این طریق تا پایان تابستان همه نیازهای موجود به تسهیلات برطرف شود.

«نادر قاسمی» تصریح کرد: بانک مسکن از دیروز (یکشنبه) پرداخت تسهیلات ازدواج را آغاز کرد و در قالب این طرح ویژه بنا دارد تا پایان شهریور ماه 40 هزار فقره تسهیلات ازدواج به متقاضیان در نوبت پرداخت کند.

وی اضافه کرد: در چارچوب این برنامه قرار است هر هفته معادل چهارهزار و 500 فقره تسهیلات ازدواج به مدت 9 هفته به متقاضیان در صف پرداخت شود.

به گفته وی، متقاضیان در اولویت دریافت تسهیلات ازدواج 2دسته اند: متقاضیانی که تاریخ عقد آنها از آغاز سال 1388 تا پایان سال 1393 است و افرادی که تاریخ عقد آنها مربوط به سال­ های 1394 و 1395 است.

رستمی افزود: استان های سیستان و بلوچستان، ایلام، هرمزگان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگلویه و بویراحمد نیز در اولویت پرداخت تسهیلات ازدواج بانک مسکن قرار گرفته ­اند.

** عملکرد 2 برابری پرداخت تسهیلات ازدواج در سال 1395

عضو هیات مدیره بانک مسکن اعلام کرد پارسال این بانک موظف بود در هشت ماه، ماهانه سه هزار فقره تسهیلات ازدواج بپردازد که در مجموع معادل 24 هزار فقره تسهیلات ازدواج بود اما بانک در این مدت 52 هزار و 16 فقره تسهیلات ازدواج به متقاضیان پرداخت که بیش از 2برابر سهمیه تعیین شده، بود.

وی اضافه کرد: بخشنامه مربوط به پرداخت تسهیلات ازدواج به همه شعبه ها ابلاغ شده است.

به گفته وی، برای کاهش صف انتظار متقاضیان دریافت تسهیلات ازدواج، قرار است این تسهیلات با داشتن یک ضامن از سوی متقاضی، پرداخت شود و اگر متقاضی تا 30 روز بای دریافت تسهیلات خود مراجعه نکند از فهرست انتظار خارج می­ شود.

به گزارش ایرنا، در پی مصوبه بیست و پنجم تیرماه اداره اعتبارات بانک مرکزی برای حذف صف تقاضای تسهیلات ازدواج, قرار شد این طرح از آغاز مرداد با همکاری 11 بانک کلید بخورد.

در این طرح بانک های ملی، صادرات، تجارت، ملت، کشاورزی، سپه، مسکن، توسعه تعاون، رفاه کارگران، قرض الحسنه مهر ایران و صندوق قرض الحسنه پارسیان مشارکت دارند؛ زیرا منابع قرض الحسنه آنها بیشتر از دیگر بانک ها و موسسه هاست.

سهم این بانک ها در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در مجموع 500 هزار فقره وام است که بیشترین سهمیه به بانک ملی ایران با 90 هزار وام (20 درصد کل سهمیه) و سپس بانک صادرات با 70 هزار فقره اختصاص دارد.

بانک های همکار در این طرح نیز به ازای همراهی با بانک مرکزی، از امتیازها و اولویت هایی بهره مند می شوند.

از بانک ها خواسته شده است به معرفی یک ضامن بابت هر وام بسنده کنند تا روند پرداخت بیش از پیش تسهیل شود.

بانک مرکزی شماره های 29954283، 29954256، 29954260 و 29954270 را برای پاسخگویی به مشکلات متقاضیان دریافت این تسهیلات اختصاص داده است.


منبع:ایرنا

کد مطلب: 30165

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر