معاون رفاه در نشست بررسی ابعاد طرح توزیع مواد مخدر دولتی خبر داد

پیشنهاد ایجاد خانه های امن تزریق در چند شهر کشور

معاون رفاه اجتماعی وزارت رفاه اعلام کرد: براساس بحث‌های مطرح شده سال گذشته در ستاد مبارزه با مواد مخدر وکمیسیون درمان مجلس پیشنهاد ایجاد خانه‌های امن تزریق در چندشهرستان مطرح شده است .

پیشنهاد ایجاد خانه های امن تزریق در چند شهر کشور

گیلان خبر: احمدمیدری امروز در نشست بررسی ابعاد طرح توزیع مواد مخدر دولتی که با حضور مسئولان و کارشناسان ارشد حوزه مبارزه با مواد مخدر برگزار شد گفت: با أیجاد این خانه های امن ،تزریق تحت کنترل ونظارت انجام می شود.

وی ادامه داد: تاکنون بر گفت و گو در مورد مسائل موجود درجامعه تاکید شده است بر همین أساس بسیاری از سیاست های تصویب شده نیازمند بازنگری هستند و باید از انها اسطوره زدایی شود .

 

میدری اظهار کرد : دربسیاری از موارد سیاست هایی که سالها ادامه پیدا کرده اند نیازمند تجدید نظر هستند و باید به جامعه امکان تجدید نظر داده شود .

 

وی اضافه کرد: معاونت رفاه اجتماعی کتابی منتشر کرده است که تجربیات جهانی رادر کشورهایی که اجازه مصرف مواد مخدر را به رسمیت شناخته اند بررسی کرده است و نباید بحث درباره این موضوع خط قرمز محسوب شود .

 

وی با اشاره به تاریخچه ممنوعیت تریاک در ایران ابعاد مختلف این موضوع را تشریح کرد و گفت : این موضوع جزء مذاکرات عمومی است و نمی توان پایان این گونه مذاکرات را اعلام کرد .

معاون رفاه اجتماعی وزارت رفاه افزود: مصرف مواد مخدر گستره مهمی در جامعه دارد و مسئله مهم خیلی از خانواده ها شده و این موضوع باید مورد بحث و گفتگو قرار گیرد تا سیاستها در صورت لزوم مورد بازنگری قرار گیرند.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 30204

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر