حجت‌الاسلام ناصحی :

خطر سرنوشت شورای پنجم مانند شورای اول شهر تهران

رئیس کمیسیون اجتماعی فرهنگی شورای شهر تهران گفت: سابقه آقایان (اعضای منتخب شورای پنجم شهر تهران) نشان می‌دهد که بعید است بتوانند هماهنگی لازم را در بین خودشان ایجاد و خدمت قابل قبولی به شهروندان تهرانی ارائه کنند.

خطر سرنوشت شورای پنجم مانند شورای اول شهر تهران

گیلان خبر: حجت‌الاسلام عبدالمقیم ناصحی، رئیس کمیسیون اجتماعی فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص معرفی نامزد شهردار تهران توسط شورای پنجم، بیان کرد: بنده امیدوارم شعاری که اکنون از سوی منتخبین شورای پنجم مطرح می‌شود، بر اساس نمایی از خدمات و جلوه‌ای از کارهای خود بیان می‌کنند، باشد تا بتوانند این شعارها و وعده‌ها را عمل کنند. البته سابقه آقایان نشان می‌دهد که بعید است بتوانند هماهنگی لازم را در بین خودشان ایجاد و خدمت قابل قبولی به شهروندان تهرانی ارائه کنند.

عضو شورای شهر تهران افزود: بنده شخصاً به احترام مردم و شهروندان تهرانی آرزو می‌کنم که اعضای منتخب شورای پنجم شورای شهر بتوانند انجام‌وظیفه کنند. شورای شهر چهارم کارنامه روشن و مشخصی دارد و برای دفعات متعددی گزارش عملکرد خودمان را به مردم به‌وسیله رسانه‌ها ارائه کرده‌ایم.

**خطر سرنوشت شورای پنجم مانند شورای اول شهر تهران

حجت‌الاسلام ناصحی در ادامه به ماهیت اعضای منتخب شورای پنجم شهر تهران اشاره و تصریح کرد: چنانچه دوره اول شورای شهر تهران مرور کنید، خواهید دید که اعضای آن شورا عمدتاً از همین طیف اصلاح‌طلب بود که به علت اصطکاک، عدم هماهنگی و عدم درک متقابل نتوانستند ادامه دهند و به‌اجبار در میانه راه ماندند و در حقیقت به مردم بدهکار شدند. اکنون باید در مقایسه دقت شود تا مجدد دوره اول شورای شهر تکرار نشود زیرا مردم درنهایت ضرر و زیان این موضوعات را متحمل خواهند شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران با بیان اینکه چنانچه اعضای شورای پنجم شهر تهران بتوانند مابین خودشان هماهنگی به وجود آورند، رضایت ما و همه مردم را به همراه خواهد داشت؛ گفت: در این شرایط است که ما نیز چنانچه کاری از دستمان برآید به احترام مردم و نظام جمهوری اسلامی در جهت کمک به شورای شهر پنجم دریغ نخواهیم کرد.

**اختلاف در منتخبین شورای پنجم مشهود است

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: باگذشت زمان می‌توان قضاوت مشخصی نسبت به شورای پنجم کرد اما اکنون که به‌نوعی ابتدای دوره پنجم محسوب می‌شود، فراز و نشیب‌های فراوانی در تصمیم‌گیری‌ها مشاهده می‌شود حتی برای انتخاب شهردار این موضوع ملموس‌تر است.

** معرفی شهردار از سوی منتخبین شورای پنجم در حد حرف است

این عضو اصولگرای شورای شهر تهران در واکنش به معرفی نامزدهای شهردار گفت: انتشار لیست 7 نفر برای انتخاب شهردار تهران از سوی منتخبین شورای پنجم شهر تهران در حد حرف است و مشخص نیست که چه کسی درنهایت شهردار تهران خواهد شد؛ به عبارت دیگر مشخص نیست که شهردار از بین این لیست انتخاب می‌شود و یا شخص دیگری را پشت پرده پنهان کرده و درنهایت آن را مطرح و انتخاب می‌کنند؛ بنابراین نمی‌توان در مورد نامزدهای شهرداری اظهار نظر قطعی کرد.

** کلان‌شهر تهران پیشانی کشور است

حجت‌الاسلام ناصحی در ادامه به معیارها و شاخصه‌های شهردار تهران اشاره و بیان کرد: یک شهردار در وهله اول باید کلان‌شهر تهران و شهروندان را به‌خوبی بشناسد. البته باید توجه داشت که شهر تهران تنها متعلق به شهروندان تهرانی نیست. زیرا این کلان‌شهر به‌عنوان پایتخت کشور متعلق به همه است. حتی اهمیت کلان‌شهر تهران در ابعاد بین‌المللی نیز مورد توجه و مهم است. اکنون تهران نیاز به آسایش و آرامش دارد بنابراین فردی که به دنبال مدیر اجرایی در این کلان‌شهر است، باید اهمیت موضوع را بداند و با برنامه وارد میدان شود زیرا می‌توان گفت کلان‌شهر تهران پیشانی کشور است.

وی با بیان اینکه هر تصمیمی در کلان‌شهر تهران اتخاذ شود، در شهرهای دیگری کشورمان تأثیر خواهد گذاشت، گفت: شهر تهران برای سطح کشور الگو است؛ بنابراین مردم انتظار دارند فردی متعهد، متخصص با اشراف کامل به مباحث و مسائل کلان‌شهر تهران نامزد شهرداری تهران شود. از سویی دیگر شهردار تهران باید با شورای شهر تهران هماهنگ باشد.

**شهردار تهران باید ولایتمدار باشد

ناصحی افزود: شهردار اختیار عزل و نصب مدیران، معاونین مجموعه خود دارد اما اگر با اعضای شورای شهر هماهنگ نباشد، نمی‌تواند موفقیت بالایی را کسب کند. به طور کلی فردی که می‌خواهد شهردار شود، باید تعهد اخلاقی، ولایتمدار و ارزش‌مدار باشد زیرا این موارد ازجمله شاخص‌ها و معیارهایی است که در انتخاب شهردار ضروری است.

**شهردار تهران باید فراجناحی باشد

حجت‌الاسلام ناصحی در خاتمه متذکر شد: بنده معتقدم هستم که شهردار بعدی تهران باید فراجناحی باشد؛ زیرا اکنون کلان‌شهر تهران به آرامش و آسایش نیاز دارد. اگر شهردار بعدی تهران فراجناحی و معتدل باشد، حرمت‌ها حفظ می‌شود و می‌تواند با بدنه کشور تعامل بیشتری برقرار کند و با تلاش و کوشش مشکلات فراوان و باقی مانده شهر تهران را حل کند. شهرداری بعدی باید هدفش خدمت به مردم باشد و به اختلافات دامن نزند. در این شرایط است که فضا بهبود خواهد یافت و مردم منفعت خواهند برد.

محمدعلی نجفی، حسین مرعشی، الهه کولایی، محمدعلی افشانی، حبیب‌الله بی‌طرف، محمد شریعتمداری و محسن مهرعلی زاده به عنوان 7 کاندیدای اصلی برای تصدی سمت شهرداری تهران انتخاب شدند


منبع: تهران پرس

 

 

کد مطلب: 30209

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر