مدیرعامل انجمن‌های ام اس ایران:

اصلی‌ترین خواسته بیماران ام اس خاص شدن این بیماری است

مدیرعامل انجمن‌های ام اس ایران گفت: به جهت ارائه هرچه بهتر خدمات برای بیماران ام اس، خاص شدن این بیماری اصلی‌ترین درخواست انجمن ام اس ایران است.

اصلی‌ترین خواسته بیماران ام اس خاص شدن این بیماری است

گیلان خبر: همایش ملی انجمن ام اس ایران با حضور مدیر عاملان انجمن‌های ام اس سراسر کشور به مدت دو روز در اردبیل در حال برگزاریست.

در نخستین روز این همایش پروفسور محمد علی صحرائیان مدیرعامل انجمن‌های ام اس ایران اظهار کرد: به جهت ارائه هرچه بهتر خدمات برای بیماران ام اس، خاص شدن این بیماری اصلی‌ترین درخواست انجمن ام اس ایران است.

وی بیان کرد: در ایران حدود 60 هزار بیمار مبتلا به ام اس وجود دارد که این آمار در نواحی کشور متفاوت است که در هر 100 هزار نفر 100 نفر  مبتلا به ام اس می‌باشد.

صحرائیان در اشاره به آمار مبتلایان به ام اس ایران در  مقایسه با سایر کشور‌ها  اذعان داشت: آمار مبتلایان به ام اس در ایران در مقایسه با کشور‌های منطقه زیاد است و‌ در مقایسه با کشور‌های اروپایی شیوع کمتری را شاهد هستیم.

مدیر‌عامل انجمن‌های ام اس ایران تصریح کرد: بیمار ام اس علاوه بر دارو درمانی گاها نیاز به حمایت‌های روحی و عاطفی نیز دارد که ممکن است این حمایت‌ها در مطب قابل انجام نباشد به همین سبب برای کاهش فاصله بین پزشک و بیمار باید کارهای اساسی انجام بگیرد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 30738

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر