هشدار محققان

مصرف الکل ابتلا به سرطان پوست را افزایش می‌دهد

نتایج پژوهش‌های محققان دانشگاه براون نشان داده است که مصرف الکل برابر با افزایش ریسک ابتلا به سرطان پوست است و هر چقدر میزان مصرف الکل افزایش یابد، احتمال ابتلا به سرطان پوست قوت می‌گیرد.

مصرف الکل ابتلا به سرطان پوست را افزایش می‌دهد

گیلان خبر: نتایج پژوهش‌های محققان دانشگاه براون نشان داده است که مصرف الکل برابر با افزایش ریسک ابتلا به سرطان پوست است و هر چقدر میزان مصرف الکل افزایش یابد، احتمال ابتلا به سرطان پوست قوت می‌گیرد.

بر اساس همین مطالعات، نوشیدن هر 10 گرم الکل برابر با افزایش 11 درصدی ابتلا به سرطان پوست است؛ ترکبیات شیمیایی موجود در الکل به "DNA" آسیب‌های غیر قابل جبرانی می‌زند. 

بیماری کبدی مربوط به مصرف الکل بیشترین اختلال فیزیکی مصرف الکل است؛ بیماری کبد چرب ناشی از مصرف بیش از اندازه الکل با پیشرفت به سوی سیروز همراه است. در ایالات متحده، بیش از یک میلیون نفر سیروز دارند؛ درحدود 33 درصد از این موارد به مصرف بیش از حد الکل نسبت داده شده است. 

در سطح جهانی نیز، سرطان مری، سرطان سر و گردن، سرطان کبد از نگرانی‌های بزرگ دولت‌ها است که در پی مصرف الکل رخ می‌دهد.

سرپرست ارشد و نویسنده این مطالعه گفت: «نتایج این تحقیقات بسیار مهم است؛ زیرا نشان می‌دهد راه‌های متعددی برای جلوگیری از سرطان پوست وجود دارد».

محققان اضافه می‌کنند که مصرف الکل می‌تواند قابل پیشگیری و قابل تغییر باشد و بنابراین می‌تواند به عنوان یک هدف بهداشت جهانی برای کاهش موارد سرطان پوست مورد استفاده قرار گیرد.

دانشگاه براون از قدیمی‌ترین و معتبرین دانشگاه‌های آمریکا به حساب می‌آید.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 30740

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر