دبیر چهارمین دوره «جایزه یحیی» خبر داد

«جایزه یحیی» در انتظار ثبت‌نام محیط بانان کشور

دبیر چهارمین دوره جایزه یحیی گفت: ثبت نام محیط بانان از ۱۵ تیر آغاز شده و آنها تا ۳۱ مردادماه مهلت دارند تا مدارک خود را به دبیرخانه جایزه یحیی ارسال کنند.

«جایزه یحیی» در انتظار ثبت‌نام محیط بانان کشور

گیلان خبر: دبیر چهارمین دوره جایزه یحیی به نقل از داوران این جایزه که محمد درویش، مرتضی اسلامی، کیوان هوشمند، مرتضی اسلامی و احسان محمدی و ریحانه روحی هستند گفت: داوران همچون سالیان گذشته آماده‌اند تا رسالت خود را برای انتخاب شایسته محیط‌بان نمونه کشور به انجام برسانند، ثبت نام چهارمین دوره جایزه ملی یحیی تا 31 مرداد ماه ادامه دارد. 

زینب ابراهیم نواز دبیر چهارمین دوره جایزه یحیی با اعلام این خبر گفت: جایزه ملی یحیی که هرسال توسط انجمن یوز پلنگ ایرانی و به همت دو تن از اعضای هنرمند آن برگزار می‌شود، امسال نیز همچون سالهای گذشته برگزار خواهد شد. 

محیط‌بان یحیی شاه کوه محلی از مسئولان میراث طبیعی سرزمینمان بود که در راه حفظ مواهب خدادادی، سخت کوشید و با تلاشی پیگیر در مدت مسئولیت خود در حفظ و احیای گونه‌های مختلف جانوری و زیستی، نشانه‌های ماندگاری از خود به یادگار گذاشت. 

وی حافظ سرسخت تالاب میانکاله و نگهبان جنگل‌های شمال شرق کشور بود. هنوز چندماهی از حضورش در پارک ملی سالوک در استان خراسان شمالی نگذشته بود که در پی ماموریت دستگیری شکارچیان غیر مجاز توسط دشمنان طبیعت، در سحر‌گاه 19 تیرماه 1385 به شهادت رسید و این جایزه به یاد ایشان نامگذاری شد و در سه سال گذشته محیط بانانی از سراسر کشور موفق به کسب این جایزه مردمی شدند که از جمله آن‌ها محیط‌بان علی کلانه، مدثر تیموری و تنی چند از محیط بانان سراسر کشور هستند‌. 

وی افزود: ثبت نام محیط بانان از 15 تیر آغاز شده و محیط بانان تا 31 مردادماه مهلت دارند تا مدارک خود را همراه با فرم ثبت نام به دبیرخانه جایزه یحیی ارسال کنند. 

دبیر چهارمین جایزه یحیی ابراز امیدواری کرد تا محیط بانان سراسر کشور با ارسال مدارک خود به هرچه بهتر برگزار شدن این مراسم کمک کنند. 

وی همچنین در پایان به شیوه ثبت نام محیط بانان اشاره کرد و گفت ثبت نام و ارسال مدارک به دوصورت انجام می‌شود، 1: عکس با وضوح بالا از مدارک و فرم پر شده به آدرس تلگرام دبیرخانه به نشانی: @yahya_award_admin

2: ارسال مدارک از طریق ایمیل به آدرس: Yahya_award@wildlife. ir


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 30958

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر