پنجمین تفاهم‌نامه بین وزرای آموزش و پرورش و بهداشت امضا شد

تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان بستری در مراکز درمانی

تفاهم‌نامه همکاری با موضوع ارائه خدمات آموزشی به دانش‌آموزان دارای بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج بین وزرای آموزش و پرورش و بهداشت امضا شد.

تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان بستری در مراکز درمانی

گیلان خبر: تفاهم‌نامه همکاری با موضوع ارائه خدمات آموزشی به دانش‌آموزان دارای بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج با حضور فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش و قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت به امضا رسید.

در راستای اجرای بند 2-5 سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری در ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش در 10 اردیبهشت 92 مبنی بر ارتقای سلامت جسمی و روحی دانش‌آموزان و جلوگیری از افت تحصیلی آنان، این تفاهم‌نامه با هدف تقویت روحیه دانش‌آموزان دارای بیماری‌های صعب‌العلاج، تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان بستری در مراکز درمانی، کاهش اضطراب ناشی از عقب ماندگی درسی، تقویت امید به زندگی کودکان بستری در بیمارستان‌ها و کمک به شکل‌گیری و تقویت سازمان‌های معلم نهاد داوطلبانه و بهره‌گیری از خدمات خیرخواهانه، صورت می‌گیرد.

ارائه خدمات آموزشی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به دانش‌آموزان بستری، معرفی معلمان داوطلب جهت حضور در بیمارستان‌ها، شکل‌دهی سازمان‌های مردم نهاد و تأمین امکانات آموزشی در بیمارستان‌ها از جمله تعهدات آموزش و پرورش در این تفاهم‌نامه است.

فراهم نمودن زمینه همکاری بیمارستان‌ها و مراکز تخصصی درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی، ایجاد تمهیدات و تسهیلات برای حضور معلمان در بیمارستان‌ها، پوشش بیمه‌ای، ارائه خدمات آموزشی، تفریحی در بیمارستان‌ها از جمله تعهدات وزارت آموزش و پرورش است.

در این مراسم معاون تربیت‌بدنی و سلامت و معاون آموزشی ابتدایی وزیر آموزش و پرورش نیز حضور داشتند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 30959

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر