کشف راهی جدید برای درمان سرطان در کودکان

محققان دانشگاه فلوریدای مرکزی در تازه‌ترین مطالعات خود به این نتیجه رسیدند که نانوذرات زردچوبه برای مبارزه با سرطان در کودکان بسیار مؤثر هستند.

کشف راهی جدید برای درمان سرطان در کودکان

گیلان خبر: تازه‌ترین تحقیقات نشان داده است، کورکومین موجود در زردچوبه می‌تواند درمان جدیدی برای نابودی سلول‌های تومور نوروبلاستوما باشد.

بر همین اساس پژوهشگران آمریکایی اظهار کردند، نانوذرات حاوی کورکومین می‌توانند سلول‌های تومور نوروبلاستوما را هدف قرار دهند. نوروبلاستوما شایع‌ترین سرطان در کودکان زیر 5 سال است.

نوروبلاستوما یکی از شایع‌ترین تومورهای بدخیم توپر دوران کودکی است که در کلیه ایجاد شده و بیش‌ترین احتمال بروز آن در کودکان وجود دارد.

محققان دانشگاه فلوریدا مرکزی دریافته‌اند، نوروبلاستوما پرخطر در مقابل درمان سنتی مقاوم و درصد زنده ماندن بعد از آن بسیار ضعیف است. سرطان‌ها معمولا در سلول‌های عصبی اولیه آغاز شده و در بافت غدد فوق کلیوی نزدیک کلیه‌ها تشکیل می‌شوند. آنها با تأخیر در رشد، ناشنوایی یا سایر معلولیت‌ها بعد از پایان درمان‌های قدیمی مرتبط هستند.

محققان در مطالعه خود، کورکومین را به نانوذرات اکسید سریم متصل کرده و فرمول نانوکورکومین را در سلول‌های یک فرم پرخطر بر روی نوروبلاستوما آزمایش کردند؛ این گزارش که در مجله "Nanoscale" منتشر شده است، می‌گوید: «این فرمولاسیون مرگ سلولی قابل توجهی را در سلول‌های نوروبلاستوما ایجاد می‌کند، در حالی که در سلول‌های سالم یا سم تولید نمی‌کنند یا مقدار آن اندک خواهد بود».

محققان در بیمارستان کودکان Nemours و دانشگاه فلوریدای مرکزی (UCF) امیدوارند، این نانوذرات بتواند برای مراقبت از بیماران و کاهش اثرات اواخر درمان مورد استفاده قرار گیرد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 30960

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر