سمن های محیط زیستی حریق سرکش در شهرستان گیلانغرب را خاموش کردند

حریق سرکش در شهرستان گیلانغرب فعالان محیط زیست را گرد هم آورد،این حریق چهار شبانه روز ادامه داشت و بسیاری از مردم منطقه شبانه روز برای اطفاء حریق و پاکسازی و مراقبت تلاش کردند.

سمن های محیط زیستی حریق سرکش در شهرستان گیلانغرب را خاموش کردند

گیلان خبر: نقش سازمان های مردم نهاد در ترویج فرهنگ زیست محیطی در کشور غیر قابل انکار است. این سازمان های مردم نهاد در استان های مختلف به صورت هفتگی برنامه هایی دارند که از جمله برنامه های برجسته آنها به در روزهای گذشته می‌توان به اطفای حریق در گیلانغرب، گردهمایی احیای جنگل های عثمانوند با حضور بیش از 40 نفر از فعالان محیط زیست استان کرمانشاه و آموزش نکات ایمنی جهت پیشگیری از آتش‌سوزی به بهره برداران، دامداران و استفاده کننده گان طبیعت تعدادی از سوی نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد اشاره کرد.

در روزهای گذشته گردهمایی احیای جنگل های عثمانوند با حضور بیش از 40 نفر از فعالان محیط زیست استان کرمانشاه در محل عبور لوله های انتقال گاز از دل جنگلهای استان کرمانشاه برگزار شد. به گفته این فعالان تخریب های انجام گرفته بیش از مفاد قرارداد وجود بوده است.

 

 

* صدای مردم خوانسار پنج شنبه در استان پهناور اصفهان طنین انداز شد. آنها یک صدا فریاد زدند، باغ شهر خوانسار باید به ثبت برسد.

*نشست فصلی سمن‌های زیست محیطی استان اصفهان به میزبانی جمعیت همیاران محیط زیست خوانسار با حضور مدیران سمن ها و مسولان شهری و مدیر کل محترم محیط زیست استان اصفهان برگزار شد.

*حریق سرکش در شهرستان گیلانغرب هم فعالان محیط زیست را گرد هم آورد، این حریق در تاریخ یازدهم مردادماه شروع و تا چهار شبانه روز ادامه داشت که مردم شهرستان و بخصوص روستاهای کفراور(حیدریه) و انجمن سبز زاگرس گیلانغرب و ناجی بلوط سرابله ایلام و اداره منابع طبیعی در این مدت از جان مایه گذاشتند شبانه روز برای اطفاء حریق و پاکسازی و مراقبت تلاش کردند.

 

 

 * تعدادی از نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد به طور مستمر و هفتگی با هماهنگی قرقبانان منطقه از مناطق جنگلی شهرستان (ارتفاعات گردنه خرسی، تنگ ماری، ارتفاعات موسی خانی ،سوباتان) بازدید می‌کنند و نکات ایمنی جهت پیشگیری از آتش‌سوزی به بهره برداران، دامداران و استفاده کننده گان از طبیعت را یادآور و تأکید بر هرگونه آتش روشن کردن در جنگل می کنند.

کاهش قابل توجه میزان آتش سوزی در استان فارس به دنبال همکاری و تعامل تشکل های مردمی و ارتباط با سایر دستگاههای کشوری محقق شده است

 

*همایش تجلیل از محیط بان ها و جنگلبان های کازرون هم با حضور دکتر کهرم پدر محیط بان‌های ایران با همت مجامع متحد محیط زیستی کازرون برگزار شد.  

 

* صد و سی هفتمین برنا حریق سرکش در شهرستان گیلانغرب همه موسسه ناجیان نبض زمین آذربایجان غربی نیز این هفته در در پارک ملت برگزار شد و آنها به فرهنگسازی برای جمع آوری ته سیگار قاتل خاموش زمین و محیط زیست پرداختند.

 

*تقدیر سمن سرزمین بادغوث از فروشنده فهیم سبزواری جهت نصب تابلو استفاده کمتر از پلاستیک و همچنین، نمایش آهوی دشت شیراحمد وتقدیراز محیط بانان سبزوار توسط سمن سرزمین بادغوث از دیگر برنامه های روزهای گذشته سمن های زیست محیطی روزهای گذشته بود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 30961

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر