آغاز احداث نخستین مسجد روی آب کشور

احداث نخستین مسجد روی آب کشور با حضور امام‌ جمعه کیش، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، فرماندهان نظامی و انتظامی کیش در منطقه غرب جزیره کیش آغاز شد.

آغاز احداث نخستین مسجد روی آب کشور

گیلان خبر: با حضور دکتر مونسان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیدادی، شیخ یعقوب شمس، فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از مدیران و معاونان سازمان منطقه آزاد کیش، کلنگ ساخت نخستین مسجد روی آب کشور در منطقه غرب جزیره و نزدیکی کلبه هور به زمین زده شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این مراسم با قدردانی از همراهی و همکاری امام‌جمعه کیش در چهار سال گذشته در پیشبرد اهداف سازمانی اظهار کرد: امروز شاهد به زمین زدن کلنگ برای ساخت یکی از طرح‌های مذهبی زیبا در غرب جزیره به‌عنوان منطقه ویژه گردشگری در برنامه‌های آینده هستیم.

مونسان با بیان اینکه طرح اولیه توسط امام‌ جمعه کیش در سال گذشته مطرح شد و در دستور کار قرار گرفت، افزود: با توجه به ساخت این مسجد در داخل آب نیاز به تمهیدات ویژه‌ای است که آخر مرداد ماه سال جاری عملیات اجرایی آن به‌صورت رسمی آغاز خواهد شد.

وی اظهار کرد: این مسجد دارای دو طبقه به‌ صورت تک‌پایه اسکله اجرا می‌شود که امیدواریم در بازه زمانی کوتاهی ساخته شود.

مدیرعامل سازمان منطقه َآزاد کیش با بیان اینکه بخش روی آب آن توسط سازمان منطقه آزاد کیش ساخته می‌شود، افزود: فضاهای پشتیبان مسجد در ساحل قرار دارد که توسط بانی خیر اجرا می‌شود، طراحی‌هایی آن نیز در راستای خودکفایی مسجد در بحث هزینه‌های جاری انجام‌ شده است.

امام‌جمعه کیش در این آئین با قدردانی از زحمات مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در اقدامات زیرساختی و توسعه‌ای جزیره کیش به‌ ویژه اجرای طرح‌های مذهبی اظهار کرد: این مسجد در آینده یکی از معدود مساجد در کیش و منطقه خواهد شد که جنبه عبادی و گردشگری بالایی خواهد داشت.

حجت‌الاسلام حسن علیدادی گفت: با توجه به ویژگی گردشگری کیش نیاز به ایجاد مسجد برای رونق جاذبه‌های گردشگری مذهبی احساس می‌شد تا گردشگری به سمتی هدایت شود که معنویت هم بر آن سایه اندازد.

وی با بیان اینکه این مسجد به لحاظ طراحی زیباست، ابراز امیدواری کرد که با کسب مجوزهای لازم و قانونی و با تأکید بر رعایت زیست‌ محیطی شاهد ساخت این مسجد باشیم.

امام‌جمعه کیش اظهار کرد: بخش قابل‌توجهی از روند ساخت را سازمان منطقه آزاد کیش انجام خواهد داد و ساخت بخش دیگر را که در خشکی قرار دارد یکی از خیران برعهده‌گرفته است.

به گزارش ایسنا، این مسجد با طراحی زیبا به‌صورت یک ستاره 12 پر با دو مناره در دوطبقه در مساحتی به وسعت 170 مترمربع ساخته خواهد شد. مساحت شمسه آن‌یک هزار و 280 مترمربع و عرض و طول اسکله آن به ترتیب 6 و 120 متر است.

منبع:باشگاه خبرنگاران

 

کد مطلب: 31206

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر