معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش خبر داد

ایجاد «مرکز توسعه آموزش عمومی قرآن» در آموزش و پرورش

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش با بیان اینکه به دنبال ایجاد «مرکز توسعه آموزش عمومی قرآن»، مستقل از معاونت‌های وزارتخانه هستیم، از تشکیل «اداره کل قرآن، فرهنگی و هنری» خبر داد.

ایجاد «مرکز توسعه آموزش عمومی قرآن» در آموزش و پرورش

گیلان خبر: مهدی فیض معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در خصوص «برنامه‌های این معاونت برای سال  تحصیلی جدید»، اظهار داشت: همه فعالیت‌های درون مدرسه‌ای بر عهده معاونت‌های پرورشی کشور و مربیان پرورشی مدارس قرار خواهد گرفت و فعالیت‌های برون مدرسه‌ای نیز از این به بعد، بر عهده سازمان دانش‌آموزی خواهد بود.

وی ادامه داد: فعالیت برون مدرسه اقتضا می‌کند که مکان مناسبی در اختیار سازمان دانش‌آموزی باشد؛ بر همین اساس بخشی از فضاهای پرورشی را در اختیار این سازمان قرار می‌دهیم و فعالیت‌های سازمان دانش‌آموزی برای سال تحصیلی جدید به شکلی در دست طراحی است که هر آنچه که یک فارغ‌التحصیل مطلوب نیاز دارد و در سند تحول آمده است را انجام دهد.

 معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش متذکر شد: قبلاً بر فعالیت‌های اجتماعی تأکید می‌شد و از این به بعد، علاوه بر فعالیت‌های اجتماعی، همه آنچه که یک فارغ التحصیل مطلوب به صورت متوازن نیاز دارد، در مجموع فعالیت‌هایش قرار می‌گیرد و دامنه فعالیت‌های سازمان دانش‌آموزی توسعه پیدا می‌کند. 

 فیض در خصوص «وجه تمایز برنامه‌های امسال با سال تحصیلی گذشته»، گفت: برنامه‌های پرورشی را در یک ساختار کلان تربیتی ساماندهی می‌کنیم و در حال حاضر در شورای عالی آموزش و پرورش بحث اهداف تربیتی به تفکیک مقاطع تحصیلی در دست بررسی است.

وی با بیان اینکه تغییر و تحول ساختاری را در این خصوص دنبال می‌کنیم، عنوان کرد: مهم‌ترین چیزی که دنبال آن هستیم، ایجاد مرکز توسعه آموزش عمومی قرآن است که در قالب یک مرکز مستقل از معاونت‌ها و در کنار مقام وزارت شکل گیرد و زیر نظر وزیر بوده و به هیچ یک از معاونت‌ها متصل نباشد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: فعالیت‌های قرآنی که در حال حاضر در اداره کل قرآن، عترت و نماز داریم، جدا شده و به مرکز جدید اتصال پیدا می‌کند و یک اداره کل با عنوان قرآن و فرهنگی و هنری شکل می‌گیرد.

فیض خاطر نشان کرد: این تغییر ساختار موافقت وزیر آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه را می‌طلبد و دنبال یک تغییر هستیم و امیدواریم تا زمان آغاز سال تحصیلی جدید عملی شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 31307

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر