مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین:

انتخاب «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین ۹۶

مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین گفت: با استناد به حدیثی از پیغمبر اسلام (ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به حضرت سیدالشهدا (ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین 96 انتخاب شد.

انتخاب «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین ۹۶

گیلان خبر: حجت‌الاسلام و المسلمین حمید احمدی از مشخص شدن شعارمحوری و رنگ اربعین 96 خبر داد و اعلام کرد: در سال جاری با رایزنی‌هایی که با مسئولان فرهنگی کشور ایران و عراق، برخی نخبگان فرهنگی در سایر کشورها، کمیته‌های تخصصی و شخصیت‌های بزرگ انجام دادیم، 31 شعار برای اربعین سال جاری پیشنهاد شد.

وی ادامه داد: شعارمحوری اربعین محور حرکت، نوع حرکت و جهت کلی حرکت اربعین را نشان می‌دهد و باید از بین این 31 شعار، شعاری انتخاب می‌شد که نشان دهد اربعین محور همگرایی امت اسلامی است و اکنون به یک پدیده و حرکت عظیم فرهنگی فرامذهبی تبدیل شده است.

مسئول کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین خاطرنشان کرد:‌ شعار اربعین باید بیانگر همگرایی، فرامذهبی بودن و جهت‌های کلی حرکت بزرگ اربعین می‌بود، بر همین اساس شعار «احب الله من احب حسینا» (دوستدار حسین محبوب خداست) انتخاب شده که این شعار نشان می‌دهد که حب، محبت و عشق به حسین علیه‌السلام، الهی است.

حجت‌الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: «حسین منی و انا من حسین احب الله من احب حسینا حسین سبط من الاسباط؛ حسین از من و من از حسینم؛ دوستدار حسین محبوب خداست؛ حسین امتی از امت‌ها است» حدیثی از پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم است و فقط تعلق به مذهب شیعه ندارد.

مسئول کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین تصریح کرد: رنگ محوری اربعین نیز مانند سال گذشته رنگ قرمز انتخاب شده و همه حرکت‌ها و تلاش‌ها بر حول محور توسعه محبت اهل‌بیت (ع) و به ویژه محبت امام حسین (ع) خواهد بود. امام حسین (ع) خودشان می‌فرمایند: «هر کسی ما را دوست بدارد از خاندان ما خواهد بود» برای این دوست داشتن قیدی مطرح نشده است و این دوست داشتن، دین، مذهب، قومیت، نژاد و... نمی‌شناسد. عشق به حسین (ع) عشقی الهی، انسانی و جهانی است.

مدیر فرهنگی و آموزشی بعثه مقام معظم رهبری خواستار توجه همه زائران اربعین حسینی به قوانین مربوط به سفر اربعین شد و عنوان کرد: درخواست مؤکد دولت عراق و مسئولان ایرانی رعایت امنیت کشور ایران و عراق است.

یقینا هیچ کس راضی نیست امنیت 2 کشور دچار مشکل شود به همین دلیل باید به دولت‌های ایران و عراق در تأمین امنیت کمک کنیم و از هم‌اکنون به فکر تدارک سفری قانونمند بر محور اخلاق و محبت به همه انسان‌ها باشیم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 31951

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر