سیدعلیرضا آوایی:‌

می‌کوشیم روابط بین قوا بیش از گذشته تسهیل‌ شود

وزیر جدید دادگستری گفت: ما برنامه‌هایی را به مجلس ارائه کردیم و قصد داریم آنها را عملی کنیم برای مثال تلاش خواهیم کرد تا روابط قوا نسبت به گذشته تسهیل شود.

می‌کوشیم روابط بین قوا بیش از گذشته تسهیل‌ شود

گیلان خبر: از صبح امروز تودیع و معارفه وزرای سابق و جدید وزارت دادگستری با حضور جمعی از مسئولان دولتی و قضایی آغاز شد.

در این مراسم حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی کلید وزارتخانه دادگستری را به سید علیرضا آوایی تحویل داد تا وی از این پس رابط دستگاه قضایی، مجلس و دولت باشد.

آوایی در این مراسم گفت: بنده در ابتدای سخنانم تشکر می‌کنم از همه سرورانی که در این مراسم حضور دارند و بنده را شرمنده خود کردند.

وی افزود: من از آقای محسنی اژه‌ایی هم تشکر ویژه دارم که بنده را با الطاف و نصایح‌شان مورد لطف قرار دادند و حسن ظن به بنده دارند.

آوایی گفت: امیدوارم بتوانم با مدد الهی و راهنمایی بزرگان کشور و همکاران همزمان در فرصت کوتاهی که داریم قدم محکمی برداشته و کار مهمی انجام دهیم تا بعدش که تمام شد خجالت نکشیم و احساس کنیم کاری کرده‌ایم.

وی افزود: درباره برخی افراد می‌گویند فلانی زرنگ بود و بارش را بست و رفت. امیدوارم کسی موفق نباشد که اینگونه بارش را ببندد. من امیدوارم اینگونه بارم را ببندم که خدا از ما راضی باشد و زمانی که در روز حساب و کتاب خداوند پرونده‌مان را نگاه می‌کند اخلاص‌مان را ببیند. 

آوایی به خاطره‌ایی از شهید جهان آرا اشاره کرد و گفت: ایشان رویای آمدن امام زمان (عج) را داشتند تا بیاید و حکومتی اسلامی تشکیل بدهد و بعد در آن حکومت به شکرانه حکومت با زبانش خیابان را جارو کند.

وی در توضیح بیشتر اظهار داشت: حالا آن نظام شکل گرفته است و بعد از شهید شدن عده‌ای جوان حکومتی شکل گرفته و مسئولیتی به ما رسیده است و نباید یادمان برود که 300 هزار شهید از ما مطالبه دارند و نباید این را فراموش کنیم.

وزیر جدید دادگستری گفت: خدا نکند خداوند ما را به خودمان وا بگذارد که قطعاً معلوم نیست چه بلایی به سرمان خواهد آمد.

وی افزود: وظایف وزارت دادگستری سنگین است هر چند که در بین برخی‌ها این وظایف بد جا افتاده و تعبیر می‌کنند که وزیر دادگستری کاری ندارد.

آوایی تصریح کرد: ما برنامه‌هایی را به مجلس ارایه کردیم و قصد داریم آنها را عملی کنیم برای مثال تلاش خواهیم کرد تا روابط قوا تسهیل‌تر از گذشته شود.

وزیر جدید دادگستری گفت: گاهی یک سخن نسنجیده و یک حرف از روی بی مهری و یک عصبانیت کنترل نشده استعداد آنرا دارد که کشور را بهم بزند و آرامش مردم را مختل کند.

 

وی افزود در این دوره از زمان به لحظه صحبت‌های ما در دنیا منتشر می‌شود و فراموش نکنید با چند کلمه می‌توان دشمن را امیدوار کند یا آنرا از برنامه‌هایش مایوس کند.

وی افزود: در این دوره از زمان به لحظه صحبت‌های ما در دنیا منتشر می‌شود و فراموش نکنید با چند کلمه می‌توان دشمن را امیدوار کند یا آنرا از برنامه‌هایش مایوس کند.

آوایی تصریح کرد ما باید برای صیانت از خون پاک شهدا و جانبازان همه تلاش خود را معطوف کار کرده و برای همه اینها باید از خداوند یاری بطلبیم و فراموش نکنیم که باید به همدیگر روحیه بدهیم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 31975

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر