معاون اول قوه قضائیه مطرح کرد

وظیفه خطیر وزیر دادگستری برای ایجاد تعامل بین قوای سه گانه

معاون اول قوه قضائیه گفت: در نظام مقدس ما پذیرش مسئولیت شکر دارد و تحویل آن به نفر بعدی هم شکر دیگری دارد. در موقع اول باید شکرگذاری کرد که فرصت خدمت رسانی ایجاد شده و در مورد دوم باید شکرگذاری کرد که مسئولیت سنگین از دوش‌ مان برداشته شده است.

وظیفه خطیر وزیر دادگستری برای ایجاد تعامل بین قوای سه گانه

گیلان خبر: حجت الاسلام محسنی اژه ای معاون اول قوه قضاییه پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه وزرای سابق و جدید دادگستری گفت: در آستانه ورود به ماه ذی الحجه هستیم و امیدواریم برکات این ماه شامل همه ما باشد.

وی ادامه داد: من از همه حضار تشکر می‌کنم که قدم رنجه کردند و برای تقدیر از یک مدیر لایق و خدوم آمدند.

اژه ای گفت: در نظام مقدس ما پذیرش مسئولیت شکر دارد و تحویل آن به نفر بعدی هم شکر دیگری دارد. در موقع اول باید شکرگذاری کرد که فرصت خدمت رسانی ایجاد شده و در مورد دوم باید شکرگذاری کرد که مسئولیت سنگین از دوش‌ مان برداشته شده است.

وی افزود: به لحاظ مسئولیتی که انسان در قبال مردم و نظام و تکالیف قانونی و شرعی بر عهده ما گذاشته می‌شود می‌طلبد تا انسان توسل بیشتری به خداوند داشته باشد تا بیش از پیش از الطاف خداوند بهره‌مند شود.

معاون اول قوه قضاییه گفت: هر کدام ما که تا دیروز مسئولیتی نداشتیم از امروز که مسئولیت یافته ایم باید بیش از پیش از خداوند و نماز و روزه بهره ببریم تا خداوند بیش از پیش پشت سرمان بوده و حافظمان باشد.

اژه ای گفت: وزارت دادگستری و وزیر دادگستری در نظام جمهوری اسلامی تنها وزیری است که هر 3 قوه در آن دخالت دارند و این پشتوانه بزرگی است چنانچه رییس قوه قضاییه پیشنهاد می‌کند بعد رییس جمهور آن را بررسی و سنجش کرده و او را معرفی به مجلس می‌کند و در آنجا مجلسی ها صلاحیت او را مورد ارزیابی قرار داده و پس از اینها به او رای اعتماد میدهند.

وی افزود: از این لحاظ وزیر دادگستری پشتوانه مهم و محکمی دارد زیرا ۳ رییس قوه او را پذیرفته و انتخاب کرده‌اند و آقای آوایی باید این موضوع را مغتنم شمرده و البته بداند که به همین میزان هم از وی بیشتر توقع کار و فعالیت دارند.

وی به مواد قانون اساسی درخصوص شرح وظایف وزیر دادگستری اشاره کرد و گفت: این وزارتخانه مسئولیت کلیه مسایل مربوط به روابط ۳ قوه را بر عهده دارد که کار فوق العاده سختی است.

اژه‌ای تصریح کرد: درست است که ما جزایر مستقل نیستیم ولی کار شاق و سختی است که یک وزیر بخواهد بین این ۳ قوه و ۳ نوع تفکر و سلیقه بیاید روابط را افزایش دهد.

اژه ای از آوایی خواست من از شما می‌خواهم روی این موضوع روابط بین قوا بیشتر تمرکز کرده و بررسی کنند که این رابطه‌ایی که قانون اساسی در نظر گرفته چیست و اگر دستورالعملی هست آنرا تقویت کنذد و اگر نیست نگاشته شده تا مشخص شود هر کدام از قوا چه انتظار به حقی می‌توانند از وزیر دادگستری داشته باشند.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به حضور وزیر دادگستری در جلسات هیات دولت و جلسات مسئولان عالی قضایی و همچنین کمیسیون تخصصی مجلس گفت: وزیر دادگستری بیشترین اطلاعات را دارد و باید بتواند با این حجم از اطلاعات روابط قوا را تعیین و تعمیق ببخشد.

وی به ضرورت انقلابی بودن مسئولان اشاره کرد و گفت: همه ما مسئولین باید انقلابی باشیم و در جهت رفع مشکلات مردم با صلابت حرکت کنیم و بدانیم که از جمله وظایف همه ما این است که تلاش کنیم تا نظام کارآمد باشد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 31979

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر